Po ucieczce z Gileadu Emily powraca powoli do normalnego życia. W czwartym odcinku (który jest już dostępny na HBO GO) bohaterka po raz pierwszy od lat spotyka się z żoną (Clea DuVall) i synem.
Jednak mimo tego, że Emily jest już bezpieczna, kobieta nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości wolnej od bólu, upokorzeń i niewoli.
Aktorka zaznacza, że jej postać będzie zmagać się z wieloma problemami.
"Nie umiem sobie wyobrazić tych wszystkich chwil, całego procesu, przez jaki musi przejść jej rodzina. Naprawienie relacji z jej bliskimi wymaga wiele cierpliwości, czasu oraz chęci z każdej ze stron".
"Na szczęście więź Emily z rodziną była bardzo silna, jeszcze nim zostali rozdzieleni, więc ma dom, do którego może wrócić. Jednak przeszła przez piekło..." - mówi Bledel i stwierdza również, iż sytuacja Emily przypomina losy uchodźców.
"Może po zobaczeniu tej historii ludzie spróbują zrozumieć doświadczenia uchodźców. Takie dramaty dzieją się na całym świecie, nie tylko przy naszych granicach, ale w strefach konfliktów".
"Wszędzie cierpi wielu ludzi. Nie możemy przymknąć na te historie oczu, albo być nieczuli wobec innych tylko dlatego, że dzieje się to wszystko w innej części świata".
W trakcie wywiadu aktorka zdradziła także, jak przygotowuje się do kręcenia trudnych i emocjonalnych scen.
"Outlander", "Patrick Melrose", "Terror" i "Opowieść podręcznej". Seriale na podstawie książek 11
zobacz zdjęcia
"Outlander", "Patrick Melrose", "Terror" i "Opowieść podręcznej". Seriale na podstawie książek
"Gra o tron", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Wiedźmin". Serialowe ekranizacje przygód książkowych bohaterów prawie zawsze cieszyły się popularnością. Na jakie jeszcze seriale na podstawie popularnych powieści warto zwrócić uwagę? A może wśród i mniej popularnych znajdzie się perełka (jak "The Expanse")?
1 / 11
"Patrick Melrose".
Miniserial produkcji HBO z Benedictem Cumberbatchem składa się z pięciu odcinków, z czego w każdym zostaje przedstawiona inna historia z życia bohatera.
Za kanwę produkcji posłużyło pięć powieści Edward St Aubyna (publikowane w latach 1992-2012). Za "Mleko matki" pisarz został nominowany do Nagrody Bookera.
2 / 11
"The Expanse". Akcja serialu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Jim Holden, zastępca kapitana statku Canterbury, oraz detektyw Miller łączą siły aby odszukać zaginioną dziewczynę, która może okazać się kluczem do rozwiązania zbliżającego się galaktycznego konfliktu.
Jak dotąd zrealizowano trzy sezonu serialu. Po anulowaniu serii przez Sci Fi Channel w maju br. serial powróci na ekrany dzięki Amazon Prime.
Serial powstał w oparciu o cykl science fiction Jamesa S.A. Corey'a (składającego się z ośmiu tomów). Część dziewiąta ma ukazać się w USA w grudniu 2018 roku.
Źródło: materiały prasowe
Autor: @2016 Syfy Media, LLC/Netflix
3 / 11
"Alienista". Serial zrealizowany przez stację TNT (a który w Polsce możemy obejrzeć na Netfliksie) to thriller psychologiczny osadzony w realiach tzw. pozłacanego wieku w Nowym Jorku.
Przedstawia historię Laszlo Kreizlera (Daniel Brühl), genialnego i maniakalnego "alienisty", praktyka nowej kontrowersyjnej metody leczenia chorób psychicznych, który jako jedyny jest w stanie dopaść sprawcę makabrycznych morderstw młodych chłopców.
Autorem powieści na podstawie której powstał miniserial jest Caleb Carr - amerykański pisarz oraz historyk wojskowości.
Źródło: materiały prasowe
Autor: @TM Turner Entertainment Networks. A Time Warner Company. All Rights Reserved/Netflix
4 / 11
"Outlander". Histoia Claire Randall, brytyjskiej sanitariuszki, która przenosi się w czasie do roku 1743 - prosto w sam środek konfliktu szkocko-brytyjskiego.
Próbując odnaleźć sposób na powrót do domu bohaterka zaprzyjaźnia się z grupą szkockich rebeliantów oraz Jamiem Fraserem, jak się później okaże, miłością jej życia.
Serial powstał na podstawie cyklu autorstwa Diany Gabaldon. Na razie składa się z ośmiu części. Obecnie pisarka pracuje nad dziewiątym tomem zatytułowanym "Go Tell the Bees That I'm Gone".
5 / 11
"Ostre przedmioty". Camille Preaker (Amy Adams) to dziennikarka, która po pobycie w klinice psychiatrycznej wraca do pracy. Jej pierwszym artykułem ma być reportaż poświęcony tajemniczemu morderstwu dwóch dziewczynek.
Chęć odkrycia prawdy zmusza bohaterkę do powrotu do jej rodzinnego miasteczka, gdzie przed laty wydarzyła się tragedia. Camille musi zmierzyć się z przeszłością i rozwikłać zagadkę.
"Ostre przedmioty" to debiutancka powieść Gillian Flynn, autorki bestsellerowej "Zaginionej dziewczyny".
Książka została nagrodzona m.in. New Blood Fiction Dagger Award dla najlepszego debiutu oraz Ian Fleming Steel Dagger Award dla najlepszego thrillera.
6 / 11
"Terror". Serial koncentruje się na niebezpiecznej wyprawie Królewskiej Marynarki Wojennej, która wyrusza na nieznane terytorium w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego.
Załoga staje w obliczu zdradliwych warunków, ograniczonych zasobów, gasnącej nadziei na przetrwanie i strachu przed nieznanym.
Serial powstał na podstawie powieści Dana Simmonsa, autora m.in. cyklu o Hyperionie ("Hyperion", "Upadek Hyperiona", "Endymion", "Triumf Endymiona") oraz "Ilium" czy "Olympos").
W "Terrorze" amerykański pisarz wykorzystał więc wątki prawdziwej historii i wymieszał je z elementami fantastyki.
Źródło: materiały prasowe
Autor: AMC
7 / 11
"Mindhunter", czyli ekranizacja książki "Mind Hunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit" Johna Douglasa.
Fabuła serialu jak i książki dotyczy śledztw, jakie przeprowadził Douglas (agent specjalny FBI oraz jeden z pierwszych psychologów, który zajął się profilowaniem indywidualnej charakterystyki sprawców przestępstw) w trakcie swojej kariery.
Źródło: materiały prasowe
Autor: Patrick Harbron/Netflix
8 / 11
"Cormoran Strike". Głównym bohaterem jest Cormoran Strike, weteran wojenny i prywatny detektyw - Strike'a - oficera, który wrócił z Afganistanu i założył w Londynie jednoosobową firmę detektywistyczną.
W rolach głównych w serialu występują Tom Burke (Cormoran Strike) i Holliday Grainger (Robin).
Ten serial kryminalny, emitowany na antenie HBO, powstał na podstawie cyklu powieści autorstwa J.K. Rowling (które napisała pod pseudonimem Robert Galbraith).
9 / 11
"13 powodów". Fabuła pierwszej serii serialu Netfliksa koncentrowała się wokół losów Hanny Baker (w tej roli Katherine Langford), która postanowiła odebrać sobie życie.
Dziewczyna pozostawiła po sobie kasety magnetofonowe z 13 powodami, dla których zdecydowała się popełnić samobójstwo.
"13 powodów" jest ekranizacją powieści Jaya Ashera.
Źródło: materiały prasowe
Autor: Beth Dubber/Netflix
10 / 11
"Opowieść podręcznej" ("The Handmaid's Tale") Margaret Atwood to antyutopia przedstawiająca wizję Stanów Zjednoczonych w niedalekiej przyszłości. Po raz pierwszy książka została wydana w Polsce w 1985 roku nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.
Serial zrealizowany przez Hulu (w naszym kraju produkcja jest dostępna w serwisie Showmax) został doceniony przez krytyków i widzów. Na swoim koncie ma m.in. nagrodę Emmy w kategorii najlepszy serial dramatyczny.
Źródło: materiały prasowe
Autor: Showmax
11 / 11
"Altered Carbon". Akcja serialu rozgrywa się w XXV wieku, kiedy ludzki umysł jest w pełni zdigitalizowany, a duszę człowieka można "przesłać" z jednego ciała do drugiego. Głównym bohaterem jest Takeshi Kovacs, międzygwiezdny wojownik.
Takeshi przez ponad 500 lat przebywał w więzieniu. Teraz dowiaduje się, że został wysłany do przyszłości, której powstaniu starał się zapobiec.
Ale Envoy ma szansę na lepsze życie - jeżeli rozwiąże zagadkę tajemniczego morderstwa (w obecnym świecie, kiedy można "przesyłać" dusze śmierć praktycznie nie istnieje) będzie mógł wieść nowe, normalne życie na Ziemi.
"Altered Carbon"/"Modyfikowany węgiel" powstał na podstawie powieści cyberpunkowej Richarda Morgana z 2002 roku. W 2003 r. Morgan otrzymał za "Altered Carbon" Nagrodę im. Philipa K. Dicka.
Na cykl o przygodach Takeshiego składają się jeszcze dwie części: "Upadłe anioły" i "Zbudzone furie".
Źródło: materiały prasowe
Autor: Netflix
"W przygotowaniach do scen pomaga mi słuchanie muzyki [np. ścieżka dźwiękowa do "Opowieści podręcznej"]; wczuć się w emocje mojej bohaterki. Odkryłam, że muzyka to świetne 'narzędzie' na samym początku kariery. Dzięki melodiom z serialu wracam do pierwszych scen Emily; do samej postaci. To forma mojego przygotowania. Nie wiem, czemu to działa; chyba wyzwala po prostu moje emocje".
Alexis Bledel ma więc playlistę, dzięki której przygotowuje się do roli Emily, ale również taką, która pozwala jej odprężyć się po ciężkim dniu zdjęciowym - alternatywny rock z lat 90. Oprócz tego medytuje.
"To pomaga ze wszystkim, jeżeli zdołam wcisną to w mój grafik" - dodaje.
Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce .