Opowieść podręcznej The Handmaid's Tale

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 68
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Opowieść podręcznej": Muzyka pomaga Alexis Bledel w pracy na planie

W wywiadzie dla serwisu E!News laureatka nagrody Emmy, Alexis Bledel ("Kochane kłopoty") zdradziła, jak przygotowuje się do zagrania roli Emily w serialu "Opowieść podręcznej".

Po ucieczce z Gileadu Emily powraca powoli do normalnego życia. W czwartym odcinku (który jest już dostępny na HBO GO) bohaterka po raz pierwszy od lat spotyka się z żoną (Clea DuVall) i synem.

Jednak mimo tego, że Emily jest już bezpieczna, kobieta nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości wolnej od bólu, upokorzeń i niewoli.

Aktorka zaznacza, że jej postać będzie zmagać się z wieloma problemami.

"Nie umiem sobie wyobrazić tych wszystkich chwil, całego procesu, przez jaki musi przejść jej rodzina. Naprawienie relacji z jej bliskimi wymaga wiele cierpliwości, czasu oraz chęci z każdej ze stron".

Reklama

"Na szczęście więź Emily z rodziną była bardzo silna, jeszcze nim zostali rozdzieleni, więc ma dom, do którego może wrócić. Jednak przeszła przez piekło..." - mówi Bledel i stwierdza również, iż sytuacja Emily przypomina losy uchodźców.

"Może po zobaczeniu tej historii ludzie spróbują zrozumieć doświadczenia uchodźców. Takie dramaty dzieją się na całym świecie, nie tylko przy naszych granicach, ale w strefach konfliktów".

"Wszędzie cierpi wielu ludzi. Nie możemy przymknąć na te historie oczu, albo być nieczuli wobec innych tylko dlatego, że dzieje się to wszystko w innej części świata".

W trakcie wywiadu aktorka zdradziła także, jak przygotowuje się do kręcenia trudnych i emocjonalnych scen.

"W przygotowaniach do scen pomaga mi słuchanie muzyki [np. ścieżka dźwiękowa do "Opowieści podręcznej"]; wczuć się w emocje mojej bohaterki. Odkryłam, że muzyka to świetne 'narzędzie' na samym początku kariery. Dzięki melodiom z serialu wracam do pierwszych scen Emily;  do samej postaci. To forma mojego przygotowania. Nie wiem, czemu to działa; chyba wyzwala po prostu moje emocje".

Alexis Bledel ma więc playlistę, dzięki której przygotowuje się do roli Emily, ale również taką, która pozwala jej odprężyć się po ciężkim dniu zdjęciowym - alternatywny rock z lat 90. Oprócz tego medytuje.

"To pomaga ze wszystkim, jeżeli zdołam wcisną to w mój grafik" - dodaje.

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama