Reklama

Ojciec Mateusz

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 3508
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Plejada gwiazd w trzeciej serii

Śnieg i siarczyste mrozy nie przerażają dzielnego detektywa w sutannie. W Sandomierzu i pod Warszawą powstają nowe odcinki "Ojca Mateusza".

Pogoda zrobiła wszystko, żeby utrudnić życie ekipie serialu, ale prace idą zgodnie z harmonogramem. W Sandomierzu na rynku i koło zamku realizowano sceny plenerowe, a teraz filmowcy przenieśli się do Podkowy Leśnej pod Warszawą, gdzie w stylowej willi kręcą sceny rozgrywające się na plebanii.

Reklama

Naturalne wnętrza to atut serialu, jednak praca w takich warunkach nie jest łatwa, tym bardziej że pomieszczenie, w którym spotykają się Natalia (Kinga Preis) i ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) do przestronnych nie należy. A muszą się w nim jeszcze zmieścić kamery, statywy z wielkimi lampami, trzeba też ciągle uważać, aby nie potknąć się o kable, które oplotły niemal całą podłogę.

"Ciasno, ale ciepło, a przy takim mrozie lepiej nie wyściubiać nosa na zewnątrz" - żartują filmowcy podczas kilkuminutowej przerwy na gorącą herbatę.

Na dłuższe rozmowy nie ma jednak czasu. Do wieczora pozostały zaledwie trzy godziny, a do nakręcenia jest kilka trudnych scen z bohaterami odcinka "Świadek": Damianem (Kuba Wróblewski) i jego serialowym ojcem, którego gra Łukasz Simlat.

"Mój bohater jest wdowcem" - mówi aktor.

"Samotnie wychowuje syna, lecz ma tyle problemów, że wpada w alkoholizm. Kiedy w końcu podejmuje decyzję o rzuceniu nałogu i wydaje się, że powoli wychodzi na prostą, jego syn jest świadkiem brutalnego morderstwa. Chłopiec zamyka się w sobie i wszyscy myślą, że dziwne zachowanie Damiana to wina ojca. Ksiądz Mateusz nie zostawi go jednak w potrzebie, stanie w jego obronie" - dodaje.

"W trzeciej serii zobaczymy plejadę gwiazd: Jana Nowickiego, Małgorzatę Sochę, Lesława Żurka, Katarzynę Herman. A główni bohaterowie będą uwikłani w dramatyczne sytuacje. Ojciec Mateusz zostanie porwany!" - wyznaje reżyser Maciej Dejczer.

I dodaje: "W odcinku "Najpiękniejsza" dojdzie do zabójstwa modelki i jednym z podejrzanych będzie fotograf, którego gra Bartek Topa".

Grający poczciwego aspiranta Michał Piela zapewnia, że jego bohater uniezależni się trochę od Możejki i pomoże księdzu, gdy będzie w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wiele zmieni się też w życiu gospodyni proboszcza.

"Natalia wybierze się na wycieczkę do... Turcji, ale nie przekroczy nawet granicy. Zda sobie sprawę, że nie nadaje się do męczących wyjazdów. Będzie też poszukiwała spełnienia i szczęścia w miłości, ale na razie bez sukcesu" - opowiada grająca ją Kinga Preis.

Premiera trzeciego sezonu serialu planowana jest na 4 marca.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje