Reklama

Ojciec Mateusz

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 3499
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ojciec Mateusz": Skandal obyczajowy

Parafianie odwrócą się od ojca Żmigrodzkiego (Artur Żmijewski) i nie będą chcieli wpuścić go do kościoła, gdy jedna z mieszkanek Sandomierza rozpuści plotki, że ksiądz Mateusz ma romans! Domanowska (Barbara Majewska) powie wszystkim, iż na własne oczy widziała, jak duchowny całował się w parku z Martą Czają (Katarzyna Wajda).

Ojciec Mateusz przeżyje szok, gdy dowie się, że jedna z jego parafianek - Marta Czaja (w tej roli Katarzyna Wajda) - jest codziennie katowana przez męża. Zobaczy pobitą kobietę modlącą się w pustym kościele, zaprosi ją na plebanię i zaproponuje pomoc.

Reklama

- Nie może pani zostać z tym sama - stwierdzi w 231. odcinku.

Rozmowę księdza z Martą przerwie nagłe walenie do drzwi. Na plebanię wpadnie wściekły Andrzej Czaja (Sebastian Konrad).

- Zbieraj się! Idziemy do domu - rozkaże żonie, a gdy Żmigrodzki powie przestraszonej kobiecie, że nie musi wychodzić ze swym oprawcą, jeśli nie chce, usłyszy, że... tak będzie lepiej.

- To ja udzieliłem im ślubu - szepnie ojciec Mateusz, kiedy małżonkowie wyjdą na zewnątrz.

- Jeśli ktoś nie chce, żeby mu pomóc, to nikt nic nie poradzi - westchnie Natalia (Kinga Preis).

Kilka godzin później Marta wróci na plebanię z podbitym okiem, zapuchniętymi policzkami i rozciętą wargą. Gospodyni księdza zaproponuje jej nocleg, a Mateusz postanowi z samego rana odwiedzić Andrzeja i poważnie z nim porozmawiać. Wejdzie do domu Czajów i dostrzeże opartego o biurko męża Marty z nożem wbitym w plecy!

Wieść o tym, że Czaja został zamordowany w czasie, kiedy jego żona przebywała na plebanii w towarzystwie księdza Żmigrodzkiego, lotem błyskawicy obiegnie cały Sandomierz. W dodatku rano, gdy Marta i Mateusz wracać będą razem przez park z należącego do Czajów antykwariatu, do którego - jak się okaże - ktoś w nocy się włamał, zobaczy ich starsza kobieta. Wystarczy godzina, by cały Sandomierz huczał od plotek. Domanowska powie bowiem wszystkim napotkanym po drodze na rynek osobom, że widziała, jak ksiądz całował Martę!

- Ludzie mówią, że nasz ksiądz ma romans - poinformuje Natalię babcia Lucyna (Aleksandra Górska), nie wiedząc jeszcze, że mieszkańcy Sandomierza zaczynają podejrzewać ojca Mateusza, że pod wpływem wielkich emocji zamordował Andrzeja i w ten sposób uwolnił Martę od maltretującego ją męża...

Możejko (Piotr Polk) znajdzie za wycieraczką swego samochodu anonimowy donos, że proboszcz zadźgał nożem mężczyznę, któremu wcześniej ukradł żonę! Tymczasem przed kościołem zbierze się spora grupa parafian i reporterzy lokalnych mediów. Obecna również na miejscu Justyna (Tamara Arciuch) powie Możejce, że ludzie nie chcą, by ksiądz Żmigrodzki poprowadził wieczorną mszę i grożą, że nie wpuszczą go do kościoła.   

Tymczasem Dziubak (Bartłomiej Firlet) odkryje, kto tak naprawdę zabił Andrzeja... Czy ojciec Żmigrodzki zostanie oczyszczony ze wszystkich zarzutów, a mieszkańcy Sandomierza zrozumieją, że niesłusznie go oskarżyli i przeproszą go? Przekonamy się o tym już wkrótce.

Na premierowe odcinki "Ojca Mateusza" TVP1 zaprasza w czwartki o godzinie 20.25.

 

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje