Reklama

Ojciec Mateusz

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 3547
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ojciec Mateusz": Natalia wprowadza zmiany na plebanii!

Natalia (Kinga Preis), nie mogąc dłużej znieść, że w zlewie ciągle piętrzy się sterta brudnych naczyń i nikt nie pali się do tego, by je pozmywać, postanowi wprowadzić na plebanii nowe porządki.

W 228. odcinku "Ojca Mateusza" (emisja w TVP1 w czwartek 14 września o godzinie 20.25) Natalia zaskoczy wszystkich mieszkańców plebanii, podając obiad na... plastikowych talerzykach.

Reklama

- Estetycznie na dno idziemy - stwierdzi na widok leżących na stole jednorazówek babcia Lucyna (Aleksandra Górska).

- Czuję się, jakbym była na szkolnym biwaku w górach - zażartuje Emilka (Katarzyna Burakowska), ale kiedy spojrzy na zagniewaną Natalię, przestanie jej być do śmiechu.

Ksiądz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), by rozładować napiętą atmosferę, powie, że - dzięki Bogu - połów ryb w potoku jeszcze im nie grozi. Kiedy jednak spróbuje ukroić kawałek tarty plastikowym nożem, zrozumie, że odtąd posiłki na plebanii będą istną katorgą.

Następnego dnia Borowikowa znów znajdzie w zlewie brudne naczynia i sztućce. Postanowi przyłapać osobę, która odkłada talerze, zamiast je umyć, na gorącym uczynku. O pomoc poprosi Pluskwę (Eryk Lubos).

- W dobie obecnej technologii muszę mieć wszystko czarno na białym. Jeden filmik w internecie mnie natchnął. Zresztą popatrz - zaprosi go Waldka do kuchni i pokaże mu zapełniony zlewozmywak.

- Wystarczy, że odpalimy kamerkę - stwierdzi Pluskwa, a gdy Natalia poda mu laptop, ustawi go na szafce, a wbudowaną w komputer kamerę skieruje prosto na zlew.

Kilka godzin później będzie już wiedziała, kto jest największym flejtuchem na plebanii. Okaże się, że we wkładaniu brudnych naczyń do zlewu przodują babcia Lucyna i Emilka. Dzięki nagraniu wyjdzie na jaw, że jedyną osobą, która po sobie zmywa, jest ksiądz Mateusz.

- Tylko ksiądz w tym domu stara się stosować do moich zaleceń! I właśnie dlatego deser dostaną wszyscy z wyjątkiem babci i Emilki. Jak nic nie działa, to kij z marchewką może pomogą! - powie Natalia, stawiając przed Mateuszem, Pluskwą i sobą pucharki wypełnione musem czekoladowym.

Babcia Lucyna jeszcze raz włączy filmik, ale tym razem obejrzy go do końca. Fragment pominięty przez Borowikową jasno dowiedzie, że to Natalia notorycznie składuje w zlewie brudne naczynia! Nie czekając na wyjaśnienia gospodyni, babcia sięgnie po jej porcję musu i podsunie ją Waldkowi.

- Jak już karać, to konsekwentnie! - krzyknie z triumfem.

 

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje