Reklama

Ojciec Mateusz

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 3507
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ojciec Mateusz": Na tropie afer

Policjanci popadną w kłopoty, zamieszani będą w przestępstwa, a Możejce ktoś nawet będzie grozić! Zawsze jednak czuwa nad nimi ojciec Mateusz.

Śledztw, z jakimi muszą sobie poradzić sandomierscy policjanci, nie powstydziłby się... Nowy Jork. Pościgi za podejrzanymi, afery narkotykowe - to nas właśnie czeka w serialu w najbliższych tygodniach.

Dowód znikł

Reklama

Marczak (Artur Pontek) i Gibalski (Rafał Cieszyński) nawet nie przypuszczają, w jaką aferę zostaną wciągnięci, gdy podążą za mężczyzną uciekającym autem. Kiedy w końcu go dopadną, okaże się, że w bagażniku samochodu kierowca miał torebki z kokainą. Gdy dostarczą dowód rzeczowy do laboratorium, ten w tajemniczych okolicznościach następnego dnia zamieni się w... glukozę z gipsem. Policjanci zostaną zatrzymani! Prokurator Ewa Kobylicka (Edyta Olszówka) przejmie sprawę i każe też aresztować laborantkę Agnieszkę Murawską (Jolanta Fraszyńska), która miała kontakt z dowodami. Ta, broniąc się, wskaże, że ostatni z biura wychodził jej kolega Roman (Rafał Mohr). Śledztwo utknie w martwym punkcie. Jednak wiedziony instynktem ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pójdzie śladem Agnieszki, której zachowanie będzie podejrzane...

Zagadkowe szlaczki


Swój dobry dzień będzie miał też trochę nieporadny Nocul (Michał Piela), który rozszyfruje tajemnicze znaki. Ale po kolei. W mieście ma dojść do finału kulinarnego konkursu organizowanego przez mistrza kuchni Mikołaja Rębackiego (w tej roli Hubert Urbański). Tymczasem wchodzi on w ostry spór z największymi restauratorami braćmi Topol, którym wynajmuje lokal. Bogdan (Rafał Szałajko) i Leszek (Dariusz Wieteska) chcą dowiedzieć się, dlaczego Rębacki wypowiedział im umowę, choć są w stanie płacić wyższy czynsz. Mistrz kuchni odmawia, ale niedługo potem zostaje napadnięty, a jego adwokat zabity! Rozpoczyna się trudne śledztwo. Tymczasem konkurs kulinarny wygrywa restauracja Tamary (Natalia Klimas), której kucharze okazują się być powiązani z organizatorem. I właśnie wtedy w ręce Nocula wpadnie terminarz Rębackiego zapisany dziwnymi szlaczkami. Jeden z rysunków symbolizuje spadek w rankingu jego restauracji...

Tajemnicza przesyłka


Natomiast w najbliższym odcinku będziemy świadkami szantażu i gróźb wobec Możejki (Piotr Polk). Pewnego dnia zastanie swój samochód z przebitymi oponami, a jego syn Dominik (Antoś Tyszkiewicz) przekaże mu od tajemniczego mężczyzny wiadomość, brzmiącą jak groźba. Następnego dnia chłopiec przyniesie też ojcu pluszaka zawiniętego w gazetę. To on naprowadzi śledczych na trop Aleksandra Szarka (Andrzej Mastalerz), ojca młodego skazańca, który niedawno popełnił samobójstwo. Czy to rodzinna zemsta?

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje