Reklama

Ojciec Mateusz

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 3060
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ojciec Mateusz": Gwiazdy w Sandomierzu

W tym sezonie znów zaroi się od najpopularniejszych aktorek i aktorów. Grani przez nich bohaterowie będą zamieszani w zbrodnie z zazdrości i matactwa, ale sprawią również, że komuś serce zabije mocniej...


Reklama

Od siedmiu lat serial przyciąga widzów historiami, w których Sandomierz jawi się jako miasto grzechu i zbrodni. Nie inaczej będzie tym razem.

Sekrety rodzinne

Już w tym tygodniu będziemy świadkami przestępstwa, którego przyczyną stanie się najprawdopodobniej zazdrość.

Do księdza Mateusza (Artur Żmijewski) przyjdzie kobieta (Aleksandra Mikołajczyk), by porozmawiać o kłopotach małżeńskich. Następnego dnia policjanci znajdą ją nieprzytomną i postrzeloną, a zaginięcie żony zgłosi Oskar Cichosz (Jacek Kopczyński), podejrzewający ją o romans. W śledztwo włączy się proboszcz, któremu Oskar zdradzi swój sekret.

Czy przesądzi  on o winie Cichosza? Tego nie powiemy, ale dla niektórych sprawy się bardzo skomplikują, gdy kobieta wybudzi się ze śpiączki.

Śledztwo w ręku dziecka

Dwa tygodnie później, w 178. odcinku serialu wystąpi Wojciech Mecwaldowski w roli Stefana Wrzoska. Okaże się, że jego żonę ktoś przekonywał do rozwodu.

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że ta osoba - nauczycielka (Karolina Piechota) zostanie zamordowana. Wyjaśnienia Stefana nie usatysfakcjonują śledczych, ale ważny dowód w sprawie będzie miała jego córeczka.

Wpędzeni w kłopoty

W "szkolnym" wątku (odc. 179) zobaczymy również Andżelikę Piechowiak, jako Milenę, nauczycielkę uzdolnionego ucznia. Sprowadzi na siebie kłopoty, gdy będzie chciała pomóc wychowankowi, zamieszanemu w internetowy hazard i napad na sklep!

W serialu wystąpi (w odc. 182) także Monika Kwiatkowska. Jako Patrycja uda  się z synkiem do Mateusza, by porozmawiać o grzechu. Następnego dnia zaginie, a proboszcz będzie się tłumaczyć policji.

Miłość jest w powietrzu

Jednak Sandomierz to nie tylko miasto zbrodni, ale także romantyczny zakątek. Strzała Amora ugodzi serce Marczaka (Artur Pontek). Policjant zakocha się bez pamięci w pięknej i uwodzicielskiej Elwirze, w którą wcieli się Agnieszka Sienkiewicz. Marczak zdecyduje się nawet na oświadczyny!

Również powracający do serialu Roman Nocul (w tej roli Marian Opania) - stryj Mietka (Michał Piela) zawróci w głowie m.in. Natalii (Kinga Preis).

Ale jak do tego doszło, zobaczymy dopiero w grudniowych odcinkach.

WBS

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Artur Żmijewski | Ojciec Mateusz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje