Reklama

Ojciec Mateusz

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 3499
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ojciec Mateusz": Bunt parafian! Ksiądz Mateusz musi odejść?

Plotki sugerujące, że ojciec Żmigrodzki (Artur Żmijewski) ma romans z Martą Czają (Katarzyna Wajda) i że zamordował jej męża, lotem błyskawicy obiegną cały Sandomierz. Przed kościołem zbierze się spora grupa parafian... - Nie chcą, żeby ksiądz poprowadził wieczorną mszę - poinformuje Justyna (Tamara Arciuch) wezwanego na miejsce demonstracji Możejkę (Piotr Polk).

W 231. odcinku "Ojca Mateusza" (emisja w TVP1 w czwartek 5 października o godzinie 20.25) w Sandomierzu rozpęta się wielka burza wokół... ojca Mateusza.

Reklama

Ksiądz pomoże bitej przez męża parafiance, udzielając jej schronienia... Następnego dnia pójdzie porozmawiać z mężczyzną i znajdzie jego ciało!

Wieść o tym, że Czaja (Sebastian Konrad) został zamordowany w czasie, kiedy jego żona przebywała na plebanii w towarzystwie księdza Żmigrodzkiego, obiegnie cały Sandomierz. Dotrze również do Justyny.

- Mam niusa na pierwszą stronę. Nasz proboszcz ma romans z parafianką - poinformuje swą naczelną Mirek (Szymon Rząca).

- Mam relację naocznego świadka. Ta kobieta widziała, jak ksiądz całował jakąś babkę - doda podekscytowany dziennikarz, ale Justyna natychmiast ostudzi jego zapał.

- Możesz się temu przyjrzeć, ale nie obiecuję, że puszczę ten artykuł - powie.

Niespełna godzinę później przed kościołem zaczną gromadzić się ludzie. Na miejscu demonstracji zjawi się też ekipa lokalnej telewizji.

- Co do cholery się tu dzieje? - zapyta Możejko Justynę i usłyszy, że parafianie nie chcą, by ojciec Żmigrodzki poprowadził wieczorną mszę. 

- Ktoś rozsiewa plotki, że nasz ksiądz ma romans - westchnie Malcowa i doda, że uważa, iż są to zwykłe pomówienia.

Tymczasem ksiądz Żmigrodzki zorientuje się, że coś niedobrego dzieje się przed jego kościołem.

- Ludzie zablokowali wejście do kościoła - usłyszy od Nocula (Michał Piela), a chwilę potem odbierze telefon z wezwaniem do biskupa (Sławomir Orzechowski). 

- Ta kobieta jest ofiarą przemocy domowej. Szukała na plebanii schronienia. To zwykłe nieporozumienie - stwierdzi, gdy przełożony zażąda od niego, by ustosunkował się do plotki sugerującej, że wdał się w romans z Martą Czają.

Zdradzamy, że ojciec Mateusz w końcu zostanie oczyszczony z podejrzeń o romans i morderstwo. Jak wobec swojego księdza zachowają się zbuntowani parafianie? Czy kobieta, która rozsiewała plotki o nim, zrozumie, że popełniła wielki błąd, przez który ksiądz Żmigrodzki mógł stracić pracę i w dodatku wylądować za kratkami? Co się stanie z Martą Czają?

 

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje