Nie żyje Ewa Kozłowska. Aktorka miała 64 lata

Nie żyje aktorka Ewa Kozłowska. O jej śmierci poinformowało Polskie Radio Białystok, z którym była związana przez kilkanaście lat. Kozłowska zmarła w wieku 64 lat.

Nie żyje aktorka Ewa Kozłowska

Nie żyje Ewa Kozłowska - poinformowało PR Białystok, z którym kobieta przez kilkanaście lat była związana jako producentka radiowa. Tworzyła m.in. emitowane na antenie radia bajki i dobranocki dla dzieci. Jak przekazano, Ewa Kozłowska zmarła w szpitalu po walce z ciężką chorobą. Aktorka, producentka i reżyserka miała 64 lata.

Ewa Kozłowska - kim była?

Ewa Kozłowska była aktorką, reżyserką i producentką. Urodziła się w 1957 roku. Ukończyła wydział lalkarski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie - filii w Białymstoku. Po studiach zaczęła pracować w Białostockim Teatrze Lalek. Była z nim związana od 1980 do 1991 roku. Przez kilkanaście lat pracowała także jako producentka radiowa. Tworzyła m. in. bajki i dobranocki dla dzieci. Była jedną z głównych postaci słuchowiska "Na Młynowej".

Ewa Kozłowska występowała też przed kamerą. Miała na swoim koncie kilka ról filmowych i serialowych. Wystąpiła m. in. w filmie "Księstwo" z 2011 roku oraz w serialu "Ojciec Mateusz". W tym drugim wcieliła się w postać gospodyni w odcinku "Ikona".

Autor: Maria Staroń

Strona główna INTERIA.PL