Reklama

Ojciec Mateusz

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 2782
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kochają muzykę

Nie tylko grają w filmach i serialach, ale też nagrywają płyty i koncertują. Coraz więcej aktorów robi muzyczną karierę. Trzeba przyznać, że nieźle im to wychodzi. Repertuar, który prezentują, jest niezwykle bogaty: od jazzu, przez klubowe klimaty, kończąc na mocnym rocku.

Z wykształcenia aktorzy, z zamiłowania muzycy. Kiedy nie pracują na planie kolejnej produkcji, poświęcają się muzycznym pasjom. Znana m.in. z roli Sandry w "M jak miłość" Anna Dereszowska z grupą Machina del Tango koncertuje już od ośmiu lat.

Reklama

W ubiegłym roku aktorka była również gościem na płycie zespołu De Mono "No Stress", gdzie wspólnie z Andrzejem Krzywym zaśpiewała balladę "Jednym zdaniem". Dereszowska często angażuje się w muzyczne projekty, ale najbardziej dała się poznać publiczności biorąc udział w Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze (2010 rok), gdzie zajęła pierwsze miejsce za brawurowe wykonanie utworu "Aktrisa".

Od tego czasu zainteresowanie jej wokalnym talentem wzrosło, a sama aktorka zdecydowała się nagrać album. - To będzie mój całkowicie solowy projekt. Płyta klubowo-garażowa, na której znajdą się covery w często surowych,chropowatych aranżacjach - zdradziła w jednym z niedawnych wywiadów.

Miłość i rock

Muzyka jest również pasją Pawła Małaszyńskiego. Aktor znany m.in. z "Magdy M.", "Twarzą w twarz" i "Czasu honoru" od 2004 r. jest wokalistą białostockiej grupy Cochise. Muzyka zespołu to połączenie rocka, metalu i grunge'u. Pierwsze demo, zatytułowane "9", zostało nagrane sześć lat temu, a w październiku ubiegłego roku miała miejsce premiera płyty "Still Alive".

- Piosenki są głównie o miłości - wyznał Małaszyński. W klimatach rockowych obracał się też kilka lat temu Bartek Świderski. Aktor grający aktualnie Tadeusza w "Przepisie na życie" był wokalistą nieistniejącego już zespołu Grejfrut.

Po dłuższej przerwie wrócił do muzyki. W 2009 roku ukazała się jego solowa płyta, nosząca tytuł "Świderski". Krążek inspirowany był pobytem aktora w Meksyku, a promował go utwór "Hotel Isabel".

Nastrój i liryka

W nieco inną stronę niż dotychczas postanowił pójść Piotr Rogucki ("Hotel 52", "Czas honoru"). Aktor, a także frontman słynnej rockowej formacji Coma, nagrał solowy projekt "Loki - wizja dźwięku". Premiera krążka odbyła się w marcu tego roku.

- To zapis ścieżki dźwiękowej do filmu muzycznego, który nigdy nie powstał. Inspiracją do stworzenia albumu był dramat Bertolda Brechta "Baal" - opowiadał Rogucki. Już w październiku ukaże się kolejna płyta Comy.

Śpiewać uwielbiają też Borys Szyc (aktualnie podziwiamy go w "Przepisie na życie") i Piotr Polk ("Ojciec Mateusz"). Szyc nagrał album "Feelin' Good" (2009 r.), który promował romantyczną piosenką "Do jutra".

Piotr Polk ma w swojej muzycznej karierze dwa krążki: "Polk in love" z coverami, a także nastrojowy "Mój film".

- Piosenki zostały uszyte na miarę i to w dodatku przez najlepszych krawców - mówił o drugiej płycie aktor.

SW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje