Reklama

​Klaudia Halejcio wybrała imię dla córki. Internauci apelują, by zmieniła zdanie

Popularna aktorka zdradziła swoim fanom na Instagramie, że wybrała już imię dla swojej córki. Jednak internauci sugerują jej, że imię Nel może w przyszłości narazić dziewczynkę na drwiny ze strony rówieśników. I sugerują, że Klaudia Halejcio powinna się zastanowić nad imieniem dla swojego pierwszego dziecka.

Klaudia Halejcio cieszy się z zainteresowania, jakie wzbudziła informacja o tym, że zostanie mamą. Od czasu, gdy w walentynki zdradziła w social mediach, że ona i jej partner Oskar spodziewają się dziecka, aktorka stale i chętnie dzieli się na Instagramie szczegółami ciąży. 

Pisała już o tym, jak się czuje, dzieliła się frustracją, że mimo kilkukrotnie powtarzanego badania USG nie może poznać płci maleństwa, które tak się układa podczas badania w brzuchu, że nie można zobaczyć, czy to chłopczyk, czy dziewczynka. A gdy w końcu się udało, aktorka z radością obwieściła na Instagramie, że będzie miała córeczkę.

Reklama

Kiedy Halejcio poznała płeć, poprosiła internautów o pomoc w wyborze imienia dla dziewczynki. Posypało się wiele propozycji, wśród nich m.in. Helena, Łucja i Nel. I właśnie na to ostatnie imię zdecydowała się aktorka, o czym również poinformowała swoich fanów w social mediach. "Kochani!! Wybraliśmy imię dla naszej córeczki. Z Waszych propozycji najbardziej spodobało na się imię Nel. Dziękujemy za pomoc! Nel, czekamy na ciebie" - napisała w najnowszym poście uszczęśliwiona aktorka.

Jednak wśród gratulacji i zachwytów w komentarzach pojawiły się także ostrzeżenia, że takie imię może narazić córkę aktorki na nieprzyjemności ze strony innych dzieci. "Dodaj może A, Nela, żeby było od razu wiadomo, że to dziewczyna. Koleżanka nazwała córkę Ellen, miało być tam pięknie i nowocześnie, a tymczasem większość ludzi i pań w przedszkolu i szkole myślało, że to chłopak, zanim ją zobaczyli. Takie słabe strasznie, potem w nastoletnim życiu mogą być też nieprzyjemności, bo dzieci są okrutne", "Nel chorowała, wiem, co masz na myśli...". 

"Imię Nel może przysparzać pewnych problemów w jednoznacznej interpretacji (choćby płci), odmianie przez przypadki, zdrabnianiu. Piszę to życzliwie, nie aby krytykować, zwracam tylko uwagę na "warstwę użytkową" tak rzadkiego imienia" - pisały zaniepokojone internautki. "Nell - zdrobnienie Nela - brakuje tego drugiego L jako dopełnienie imienia" - poradziła kolejna, "Nel czy Nela oba ładne. Najważniejsze to - imię ma się podobać rodzicom dziecka" - podkreśliła jeszcze inna. (PAP Life)

ina/ gra/

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama