Reklama

O mnie się nie martw

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 9668
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

“O mnie się nie martw": Idze grozi eksmisja!

Zapowiedź podwyżki czynszu zjednoczy lokatorów domu przy Żelaznej do walki z nowym właścicielem budynku i niespodziewanie skrzyżuje drogi Igi Małeckiej (Joanna Kulig) i Magdy Gadomskiej (Anna Terpiłowska)...


Reklama


O tym, że interesy Laskonia (Mikołaj Krawczyk), który jako nowy właściciel kamienicy przy ulicy Żelaznej 21 przejął budynek od spółdzielni mieszkaniowej, reprezentuje mecenas Magda Gadomska, Marcin Kaszuba (Stefan Pawłowski) dowie się od Igi.

- Zdaje się, że twoja dziewczyna nie będzie miała skrupułów, żeby zrobić z nami porządek - powie Marcinowi Małecka w 12. odcinku “O mnie się nie martw", dodając, że Magda już złożyła wszystkim lokatorom w imieniu Laskonia propozycję nie do przyjęcia. - Zaproponowali, żebyśmy wykupili nasze mieszkania po cenach rynkowych, ale najpierw podnieśli trzykrotnie czynsz i zagrozili eksmisją - usłyszy Kaszuba od wzburzonej Igi.

Wojna na oskarżenia i obelgi

Kłopoty niespodziewanie zjednoczą wszystkich mieszkańców budynku, zwłaszcza że Laskoń okaże się człowiekiem bezwzględnym i gotowym walczyć o swoje wszelkimi dostępnymi środkami. Na początek oskarży Krzysztofa (Paweł Domagała) o... włamanie do schowka dozorcy i zdewastowanie znajdującego się tam mienia!

- Wyładował swoją agresję przeciwko mnie na moim schowku, to atak na nowego właściciela - twierdzić będzie Laskoń podczas rozmowy z dzielnicowym.

Gdy Krzysiek nazwie go krwiopijcą w pomadzie kąpanym, poradzi mu ironicznie, by zatrudnił adwokata, bo nie zamierza puścić mimo uszu jego obelg. Małeckiemu nie trzeba będzie powtarzać tego dwa razy. Zatrudni... Laurę (Katarzyna Zielińska). Nie będzie jednak wiedział, że Laskoń przekupił dozorcę, by potwierdził, iż Krzysztof dopuścił się wandalizmu.

Kto pomoże zdesperowanym lokatorom?

Tymczasem na ulicy Żelaznej zjawią się robotnicy z kilofami i młotami pneumatycznymi oraz koparka. Okaże się, że Laskoń chce wybudować tu parking podziemny! Iga natychmiast zwoła w swoim mieszkaniu zebranie wszystkich lokatorów.

- Nie możemy dłużej się temu przyglądać bezczynnie - zacznie, a sąsiedzi od razu przyznają jej rację.

Iga poinformuje zebranych, że mecenas Podhalski (Karol Dziuba), którego poprosiła o radę, stwierdził, że jeśli Laskoń na prawomocny wyrok sądu stwierdzający, że budynek jest jego własnością, lokatorzy nic nie wskórają. Pani Irena (Hanna Śleszyńska) uzna, że potrzebują prawnika.

Czy Kaszuba podejmie się być ich pełnomocnikiem po tym, jak pokłócił się z Igą i powiedział jej, by raz na zawsze o nim zapomniała? Kto w imieniu zbuntowanych mieszkańców stawi czoła Laskoniowi i Magdzie Gadomskiej?

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: O mnie się nie martw (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje