Reklama

Twórcy "Gambitu królowej" zekranizuje powieść Vladimira Nabokova

Anya Taylor-Joy i Scott Frank, którzy stoją za sukcesem serialu „Gambit królowej”, przygotowują już nowy projekt. Będzie to ekranizacja powieści Vladimira Nabokova „Śmiech w ciemności”. A to nie koniec produkcji, z jakimi związany jest twórca Frank. W przygotowaniu jest też m.in. sześcioodcinkowy serial o przygodach Sama Spade’a, prywatnego detektywa, wymyślonego przez pisarza Dashiella Hammetta. W filmie „Sokół maltański” Spade’a zagrał Humphrey Bogart. Tym razem w tę postać wcieli się Clive Owen.

O zainteresowaniu ekranizacją powieści Nabokova "Śmiech w ciemności" Scott Frank opowiedział w podcaście "The Watch". "Będzie to walentynka dla kina. Nakręcę to jako film noir i jako film w filmie. Będzie to naprawdę paskudny, wspaniały thriller" - powiedział. 

Bohaterem powieści jest krytyk sztuki Albert Albinus, mężczyzna w średnim wieku, który zakochuje się w 17-letniej Margot Peters, modelce i aktorce z wielkimi aspiracjami. "Żył sobie raz w niemieckim mieście Berlinie mężczyzna imieniem Albinus, bogaty, szanowany, szczęśliwy. Pewnego dnia porzucił żonę dla młodej kochanki; kochał, lecz nie był kochany; i życie jego zakończyło się katastrofą" - czytamy w opisie powieści Nabokova.

Reklama

Ogromny i niespodziewany sukces serialu "Gambit królowej" dał Scottowi Frankowi szansę na realizację kolejnych projektów. Dwukrotnie nominowany do Oscara scenarzysta ("Co z oczu, to z serca", "Logan: Wolverine") pracuje też nad serialem, do którego inspiracją jest twórczość Dashiella Hammetta i stworzona przez niego postać prywatnego detektywa Sama Spade’a. W wersji zaproponowanej przez Franka będzie to mężczyzna starszy niż w "Sokole maltańskim".

"Sam Spade będzie miał teraz 60 lat i mieszkał w małym miasteczku na południu Francji. Przyjechał tu, żeby pomóc jakiejś kobiecie, która jest właścicielką winiarni i ma problem. Zakochuje się w niej, ona umiera na raka, a on odziedzicza winiarnię. Jest rok 1963. Zakończyła się właśnie wojna algierska i do kraju wracają walczący w niej żołnierze. Wydarza się wiele rzeczy związanych z muzułmanami. Tymczasem w klasztorze mieszka córka Sama Spade’a i Bridget O’Shaughnessy. Tylko że on nawet nie wie, czy to na pewno jego córka. To skomplikowane, ale sprowadza się do tego, że Spade’a dopada przeszłość. Będzie to sześcioodcinkowy serial z Clive’m Owenem w roli głównej" - wyjaśnił Frank w podcaście "The Watch". Jest na etapie pisania scenariusza pilotowego odcinka, który tworzy razem z autorem serialu "Więzienie Oz", Tomem Fontaną.

Ostatnim projektem, nad którego scenariuszem pracuje Frank, jest ekranizacja powieści Mary Dorii Russell "Sparrow". Jego reżyserem będzie twórca serialu "Czarnobyl" Johan Renck. Film opowie o jezuicie wyruszającym na misję, której celem jest pierwsze spotkanie z kosmitami. Po powrocie na Ziemię opowiada, co poszło nie tak podczas tej wyprawy.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje