Netflix: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 619
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Prace nad adaptacją gy "Horizon" przerwane. Wszystko przez zarzuty wobec showrunnera

Netflix wstrzymał pracę nad adaptacją gier wideo z serii "Horizon". Jest to następstwo publikacji Rolling Stone, w której zarzuca się Steve'owi Blackmanowi "znęcanie się, manipulacje i zachowania odwetowe". Mężczyzna miał być showrunnerem nowego serialu.

Blackman był związany z Netflixem za sprawą "The Umbrella Academy". Zarzuty przedstawione w artykule Rolling Stone pochodzą od 12 osób, które pracowały z nim w przeszłości. Blackman stwierdził, że wszystkie oskarżenia wobec niego są "kompletnie nieprawdziwe". 

Cheyenne Roundtree, autorka artykułu, poinformowała, że Netflix zawiesił prace nad najnowszymi projektami showrunnera. Był to jego oryginalny pomysł "Orbital" oraz "Horizon", adaptacja gry wideo Guerrilla Games z 2017 roku. Ten drugi został zapowiedziany w 2022 roku i był częścią strategii Sony, mającej na celu przeniesienie historii znanych z konsol na ekrany kin i telewizorów.

Reklama

Dotychczas zrealizowano seriale "The Last of Us" i "Twisted Metal" oraz film "Gran Turismo". Z kolei "God of War" powstaje dla Amazon Prime. Planowany jest także film oparty na "Ghost of Tsushima". 

"Horizon Zero Dawn": O czym opowiadała gra?

Fabuła skupiała się na Aloy, młodej dziewczynie żyjącej w postapokaliptycznym świecie, odrodzonym po nieznanym kataklizmie sprzed setek lat. Jego pozostałościami są zgliszcza dawnych konstrukcji oraz ogromne i niebezpieczne maszyny. Jako dziecko znalazła ona fukus — urządzenie pozwalające jej przechodzić do rzeczywistości rozszerzonej. Gdy jej plemię zostaje zaatakowane, Aloy postanawia odnaleźć winnych. 

"Horizon Zero Dawn" było jedną z najbardziej chwalonych gier 2017 roku. Sprzedano ponad 20 milionów jej egzemplarzy. W lutym 2022 roku ukazał się jej sequel pod tytułem "Horizon Forbidden West". 

INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Horizon Zero Dawn | Netflix: Seriale | Horizon Forbidden West
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy