Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 440
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Olga Kurylenko: Od dziewczyny Bonda do serialu "Zdrada". Przeżyła trudne dzieciństwo

Olga Kurylenko to ukraińska 43-letnia aktorka i modelka. Znana z takich filmów jak "Niepamięć", "Hitman" i przede wszystkim "007 Quantum of Solace" w zeszłym roku zabłysnęła również na małym ekranie. Wkrótce widzowie zobaczą ją w zupełnie nowej roli.

Olga Kurylenko: Trudne dzieciństwo

Olga Kurylenko urodziła się w Berdiańsku w Ukrainie. Jej ojciec Konstantin jest Ukraińcem, a matką Marina Alyabusheva, która uczy sztuki i jest szanowaną artystką.

Dzieciństwo Olgi nie należało do najłatwiejszych. Gdy miała 3 lata, jej rodzice rozwiedli się, a opieką nad dziewczynką zajęła się matka oraz babcia. Kurylenko rzadko miała kontakt z ojcem. Po raz pierwszy po rozstaniu rodziców spotkała go, gdy miała osiem lat, a później, gdy miała trzynaście.

Reklama

Mimo ogromnych starań, kobiety wraz z dorastającą Olgą żyły w ubóstwie i ledwo wiązały koniec z końcem. Matka aktorki starała się, by w miarę ich możliwości Olga miała jak najlepszy start na przyszłość. Zapisała córkę do szkoły muzycznej, w której Olga uczyła się gry na pianinie i baletu.

Olga Kurylenko: Początek wielkiej kariery

W okresie dojrzewania Kurylenko przeszła przez ciągłe przeprowadzki. Gdy miała 15 lat przeprowadziła się z rodzinnego Berdiańska do Moskwy, ponieważ została dostrzeżona przez pracownicę agencji modelek, która zaproponowała jej kontrakt modelingowy. Olga została zauważona przez agentkę w... moskiewskim metrze.

Aktorka wspomina w jednym z wywiadów, że w wieku 13 lat, podczas wakacji, wybrały się z matką do Moskwy. W metrze zaczepiła je kobieta, która zauważyła potencjał w urodzie nastolatki.

W wieku 16 lat Olga przeniosła się do Paryża. Wtedy rozpoczęła się jej wielka kariera. W 1996 roku podpisała kontrakt z paryską agencją modelek Madison. Rok później, w wieku 18 lat, pojawiła się na okładkach magazynów "Vogue" i "Elle". Przez cały czas jej pobytu w Paryżu, Kurylenko wspierała finansowo matkę, która została w Ukrainie.

Olga Kurylenko: Nie chce być kojarzona tylko z Bondem

Po sukcesach w modelingu, przyszły osiągnięcia w aktorstwie. Kariera filmowa aktorki nabrała tempa w 2006 roku. To wtedy otrzymała nagrodę za rolę w filmie "L'Annulaire" podczas Brooklyn International Film Festival. W tym samym roku premierę miał francuski thriller "W skórze węża", w którym Olga zagrała postać Sofii.

W Hollywood Olga Kurylenko zadebiutowała w 2007 roku w filmie "Hitman", w którym zagrała rosyjską prostytutkę Nikę. Potem można było ją oglądać w takich produkcjach, jak "Max Payne", "Centurionie" i "Gdy budzą się demony".

Widzowie jednak najlepiej zapamiętali Olgę Kurylenko z najpopularniejszej serii filmowej na świecie. Zagrała dziewczynę Bonda, Camille Montes, w filmie z 2008 roku, "007 Quantum of Solace". Wcieliła się w rolę boliwijskiej agentki tajnych służb Camille Montes, która łączy siły z Bondem, by powstrzymać organizację terrorystyczną i pomścić śmierć swoich rodziców. Jednak aktorka wspominała w wywiadach, że nie chce być kojarzona tylko z tą rolą. 

W 2013 zagrała u boku Toma Cruise’a w kasowym filmie "Niepamięć". W 2017 roku wystąpiła w satyrze politycznej Armando Iannucciego "Śmierć Stalina" jako radziecka pianistka Maria Yudina. Film zyskał ogromne uznanie wśród krytyków.

Lista produkcji z jej udziałem jest długa. Można wymienić jeszcze takie tytuły jak: "November Man", "Władca Paryża" oraz "Kod Dedala". W 2021 roku Olga Kurylenko wystąpiła w głośnym filmie Marvela "Czarna Wdowa".

W ostatnim czasie pojawiła się w drugiej części filmu "Tyler Rake" oraz w miniserialu "Zdrada". U boku Charliego Coxa zagrała postać Kary, agentki rosyjskiego wywiadu, z którą główny bohater dzieli skomplikowaną przeszłość. Produkcja trafiła na Netfliksa pod koniec zeszłego roku.

Wkrótce Olga Kurylenko zagra pierwszoplanową rolę legendarnej i przerażającej królowej wojowników w filmie w reżyserii Jesse V. Johnsona. Fabuła zainspirowana jest wydarzeniami z 60 roku n.e. Królowa Boudica rządzi ludem Icenów wraz ze swoim mężem Prasutagusem. Kiedy mąż ginie z rąk rzymskich żołnierzy, królestwo Boudiki zostaje bez męskiego dziedzica, a Rzymianie przejmują jej ziemię i majątek. Z kart historii wiemy, że królowa Boudica została publicznie wychłostana, a jej dwie córki zgwałcone. 

Doprowadzona na skraj szaleństwa i zdeterminowana, by pomścić śmierć męża, Boudica gromadzi różne plemiona z regionu i toczy epicką wojnę z potężnym imperium rzymskim. Film ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej: "Treason": Nowy dramat szpiegowski pojawi się na Netflixie

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy