Netflix: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 566
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Niedosyt po obejrzeniu serialu "Jeden dzień"? Ta piątka wypełni pustkę!

"Jeden dzień" to serialowa adaptacja bestsellerowej powieści autorstwa Davida Nichollsa. Tytuł trafił do oferty Netfliksa, a w rolach głównych oglądamy Ambikę Mod ("Będzie bolało") i Leo Woodalla ("Biały Lotos"). Produkcja szybko zyskała ogromną popularność, również w Polsce. Poniżej przedstawiamy pięć propozycji, które będą idealnym wypełnieniem pustki po obejrzeniu "Jednego dnia".

"Absolutni debiutanci"

Polski hit z jesieni zeszłego roku! Główną bohaterką "Absolutnych debiutantów" jest dziewiętnastoletnia Lena (Martyna Byczkowska). Wraz ze swoim przyjacielem, Niko (Bartłomiej Deklewa) przygotowują się do egzaminu na filmówkę. Chcą nakręcić odważny film ze sceną zbliżenia. Nieznajomy z obozu sportowego namiesza w życiu bohaterów, którzy przeżyją zachwyt, pożądanie i całkowitą, nieskrępowaną wolność.

"Heartstopper"

"Heartstopper" powstał na podstawie komiksu young adult o tym samym tytule, którego autorką jest Alice Oseman. To historia Charliego (Joe Locke) i Nicka (Kit Connor), dwóch przyjaciół, którzy z biegiem czasu stają się sobie coraz bliżsi. Pierwszy sezon zakończył się ujawnieniem się przez Nicka przed swoją mamą (Olivia Colman) jako osoba biseksualna.

Reklama

W sierpniu 2023 roku ukazał się drugi sezon serialu, wkrótce na platformie zadebiutuje kolejna odsłona.

"Virgin River"

"Virgin River" jest jednym z najchętniej oglądanych seriali Netfliksa. To historia pogrążonej w żałobie pielęgniarki. Kobieta przenosi się do małego miasteczka w północnej Kalifornii i zaczyna życie od nowa. Mel i jej najbliżsi z Virgin River wspólnie mierzą się z codziennymi problemami. Choć najważniejszym wątkiem są losy Jacka Sheridana (Martin Henderson) i Mel Monroe (Alexandra Breckenridge), to równie ważne są perypetie pozostałych mieszkańców. 

Powstało 5 sezonów serialu.

"Dziewczyna i kosmonauta"

"Dziewczyna i kosmonauta" to nietypowa propozycja serialu z wątkiem romantycznym. Przedstawia dwie linie czasowe: jedna ma miejsce w niedalekiej przyszłości, a druga to opowieść w formie retrospekcji, w której bohaterowie wracają wspomnieniami do naszych czasów współczesnych. Serial ma także dwa główne wątki. Jeden z nich dotyczy rywalizacji między przyjaciółmi o miejsce w statku, który poleci w kosmos, a zaraz obok opowiadana jest historia miłosna.

W rolach głównych wystąpili znakomici aktorzy, dla których warto sięgnąć po produkcję. Magdalena Cielecka i Vanessa Aleksander wcielają się w postać głównej bohaterki w dwóch liniach czasowych. Podobnie jak Andrzej Chyra i Jakub Sasak. Jedynie Jędrzej Hycnar nie ma swojego starszego odpowiednika, ponieważ... jego bohater przeżył 30 lat uśpiony w kosmosie i w ogóle się nie postarzał.

"Królowa Charlotta"

"Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów" to prequel popularnej serii "Bridgertonowie". Nowy serial Netfliksa opowiada o losach Charlotte (India Amarteifio) i króla Jerzego (Corey Mylchreest).

Serial został podzielony na dwie linie czasowe. Pierwsza z nich skupia się na młodości Charlotte z czasów gregoriańskich. W pilocie dowiadujemy się, jak poznała króla Jerzego. Druga linia skupia się na wydarzeniach czasowo zbliżonych do serialu "Bridgertonowie". Królowa Charlotta, by ratować monarchię, porusza niebo i ziemię, by zmusić swoje dzieci do spłodzenia potomka.

Czytaj więcej: Jakub Sasak: Dwie silne przestrzenie Bogdana, czyli o budowaniu postaci [wywiad]

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy