Reklama

Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 249
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Królowa": Andrzej Seweryn jako drag queen w nowym serialu Netflix! [zwiastun]

Netflix zaprezentował zwiastun najnowsze polskiej produkcji. "Królowa" to miniserial z Andrzejem Sewerynem oraz Marią Peszek o rodzinnych relacjach, poszukiwaniu własnej drogi oraz obalaniu stereotypów. Do tego okraszony sporą dozą humoru. Zobaczcie zwiastun i plakaty!

"Królowa": O czym opowiada serial?

"Królowa" to czteroodcinkowa historia o odkupieniu, drugiej szansie i miłości. Fabuła serii skupia się wokół losów Sylwestra - emerytowanego krawca i drag queen, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski i zamieszkał w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego miasteczka na Śląsku, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki potrzebującej przeszczepu nerki. Wraz z jego powrotem rodzina będzie musiała zmierzyć się z bolesną przeszłością, aby naprawić swoje relacje.

Reklama

Najnowszy polski serial Netflix jest historią rodzinną - ukazującą, jak można odbudować relacje i jak ważna jest rodzina oraz szukanie nie tylko własnej tożsamości, ale również własnej drogi w życiu. Według wcielających się w główne role Andrzeja Seweryna oraz Marii Peszek, "Królowa" to również skomplikowana historia ojca i córki oraz ich przemiany.

Zobacz też: "Heartstopper" powróci na kolejne dwa sezony! Netflix potwierdza kontynuację serialu

"Królowa": Andrzej Seweryn i Maria Peszek w obsadzie

W produkcji barwnych bohaterów zagrają Andrzej Seweryn, Maria Peszek oraz Julia Chętnicka. Andrzej Seweryn wciela się w podwójną rolę - Sylwestra i Loeretty; Maria Peszek gra jego córkę, z którą nie miał kontaktu, a Julia Chętnicka - wnuczkę, której nigdy nie poznał. Jego decyzja o powrocie niesie za sobą ciąg interesujących wydarzeń w opowieści pełnej nadziei i humoru, pomagającej obalić krzywdzące stereotypy.

W drugoplanowych rolach w "Królowej" wystąpią Paweł Koślik, Henryk Niebudek, Piotr Witkowski, Veronique Bisciglia, Lucas Adelon Rembas, Himera, Lucy d’Arc, Bartłomiej Bobrowski aka Graża Grzech, Lola Eyeonyou Potocki, Mariusz Ząbkowski Dżag, Soa de Muse, Keiona.

Zobacz też: Netflix wprowadza udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością

"Królowa": Antoni Porowski gościnnie w produkcji Netflixa

Ogromną niespodzianką jest udział w serialu Netflixa Antoniego Porowskiego, Kanadyjczyka polskiego pochodzenia, który od lat występuje w uwielbianym programie "Porady różowej brygady". W "Królowej" zagra asystenta Sylwestra.

"Królowa": Kiedy i gdzie oglądać?

Miniserial "Królowa" w reżyserii Łukasza Kośmickiego zadebiutuje na Netflix 23 czerwca 2022 roku.

Zobacz też:

"Wiedźmin: Rodowód krwi": Podano możliwą datę premiery? Kolejne przecieki

"Stranger Things": Nowe odcinki niczym filmy

"Squid Game 2": Premiera nowego sezonu? Rok 2024 to nazbyt optymistyczne przewidywania

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL