Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 345
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera": Będzie hit Netfliksa?

Już od środy 21 września na platformie streamingowej Netflix będzie można oglądać serial "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera". W roli słynnego seryjnego zabójcy występuje w nim znany z "WandaVision" Evan Peters. Netflix zaprezentował właśnie pierwszy zwiastun tej produkcji stworzonej przez Ryana Murphy’ego.

Jeffrey Dahmer to jeden z najsłynniejszych amerykańskich seryjnych morderców. Znany jako kanibal z Milwaukee przestępca był oskarżony o zabicie i zgwałcenie siedemnastu młodych mężczyzn, ostatecznie został skazany za piętnaście morderstw na 937 lat więzienia. Dahmer zapraszał przyszłe ofiary do swojego mieszkania, gdzie dokonywał makabrycznych czynów.

Nowy serial Netfliksa opowie o słynnym kanibal

Zwiastun serialu "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" to pierwsza okazja do zobaczenia Evana Petersa w roli Dahmera. Zapowiedź tej dziesięcioodcinkowej produkcji stawia też nacisk na postać sąsiadki Dahmera granej przez Niecy Nash, która jako jedna z pierwszych zwróciła uwagę na niepokojące sygnały - odór i krzyki - dochodzące z mieszkania sąsiada. Została jednak zignorowana przez organy ścigania, które w tej historii odegrały niezbyt chlubną rolę. Kiedy jednemu z mężczyzn udało się uciec z mieszkania Dahmera, napotkany portal policji odstawił go z powrotem w ręce kata.

Reklama

Pomiędzy 1978 i 1991 rokiem Jeffrey Dahmer w bestialski sposób odebrał życie siedemnastu osobom. Serial ujawni te zbrodnie, koncentrując się na ofiarach, które pochodziły ze społeczności dotkniętych systemowym rasizmem, a także na błędach policji, które pozwoliły przez ponad dekadę kontynuować swoje mordercze szaleństwo jednemu z najbardziej znanych amerykańskich seryjnych morderców - czytamy w oficjalnym opisie serialu.

Twórcami serialu "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" są Ryan Murphy ("American Horror Story") i Ian Brennan ("Glee"). W roli rodziców Dahmera, Lionela i Joyce wystąpili Richard Jenkins ("Kształt wody") oraz Penelope Ann Miller ("Życie Carlita"). Przybraną matkę mordercy, Shari, zagrała Molly Ringwald ("Szesnaście świeczek"). Pierwszy odcinek serialu wyreżyserował Carl Franklin ("Mindhunter").

"Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera" w ofercie Netfliksa

7 października Netflix pokaże dokumentalny serial "Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera" w reżyserii Joego Berlingera, w którym znajdą się niepublikowane wcześniej nagrania wywiadów z Dahmerem i jego zespołem obrońców. Zagłębiając się w wypaczoną psychikę mordercy, twórcy dokumentu przez pryzmat współczesności próbują odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące odpowiedzialności policji.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama