Netflix: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 618
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Cały ten rap": Polski serial dokumentalny Netfliksa będzie hitem?

Właśnie pojawił się zwiastun pierwszego polskiego serialu dokumentalnego Netfliksa "Cały ten rap". Opublikowany film zapowiada szeroką reprezentację artystów, którzy od lat współtworzą polską scenę rapu, takich jak Sokół czy O.S.T.R., ale również kieruje kamerę na nowe głosy, takie jak OKI i Young Leosia.

Dokument "Cały ten rap" będzie można obejrzeć przedpremierowo na specjalnym pokazie w ramach festiwalu Nowe Horyzonty 24 lipca, a w serwisie - od 31 lipca.

Z kolei już w czwartek światło ujrzał zwiastun produkcji. Sześcioodcinkowy serial przybliża nie tylko historię rozwoju gatunku muzycznego w Polsce, ale również związaną z nią kulturę i społeczność. 

Zobacz zwiastun serialu "Cały ten rap"!

"Cały ten rap": Sześcioodcinkowy serial Netfliksa

"Cały ten rap" to polska scena rapowa opisana słowami jej twórców. Pierwszy polski serial dokumentalny Netfliksa oddaje głos im wszystkim: od pierwszego pokolenia, które walczyło ze stereotypami, aż po to, które korzystając ze swojej popularności, wyniosło rap do dzisiejszej pozycji.

Reklama

Opublikowany zwiastun zapowiada szeroką reprezentację artystów, którzy od lat współtworzą polską scenę rapu, takich jak Sokół, O.S.T.R., Vienio czy Ten Typ Mes. 

"Te pierwsze nagrywki napinaliśmy na jamniku, który miał dziesięć różnych patyczków, które przytrzymywały klawisze. Obok mamuśka klepała kotlety", "Mikrofon na różnych wysokościach regału", "To był jakiś kompletny szrot, nie?", "Pamiętam, że chcieliśmy być Cypress Hillem, Beastie Boysem i House of Painem na raz" - opisują oni w zwiastunie początki polskiego hip-hopu.

Film kieruje również kamerę na nowe głosy, takie jak OKI, @atutowy i Young Leosia. W filmie można usłyszeć również głos m.in. nazywanej "matką chrzestną polskiego hip-hopu" Bogny Świątkowskiej.

Jako partner 24. MFF mBank Nowe Horyzonty Netflix pokaże przedpremierowo trzy odcinki serialu na specjalnym pokazie 24 lipca we Wrocławiu.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama