Reklama

Autorka "Bridgertonów" realizuje nowy serial! Produkcja będzie kolejnym hitem?

Shonda Rhimes kontynuuje swoją przygodę z Netfliksem. Po sukcesie "Bridgertonów" zabrała się za kolejną produkcję. Już w przyszłym roku platforma wyemituje serial Rhimes - "Inventing Anna". Właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia z tej opartej na faktach produkcji, w której w rolach głównych występują m.in. Julia Garner, Anna Chlumsky, Jennifer Esposito oraz Laverne Cox.

"Inventing Anna": O czym będzie serial?

Napisany przez Shondę Rhimes serial, którego premierę zaplanowano na 2022 rok, opowie historię dziennikarki Vivian (w tej roli Chlumsky), która rozpoczyna śledztwo w sprawie Anny Delvey (Garner), legendy Instagrama, niemieckiej dziedziczki, która zawładnęła światem socjety Nowego Jorku, a także skradła zawartość portfeli wielu jej członków. Zamknięta w areszcie Delvey czeka na proces, a w tym czasie Vivian szuka odpowiedzi na pytanie, kim jest tajemnicza kobieta? Największą naciągaczką w historii Nowego Jorku, a może współczesną twarzą amerykańskiego snu?

Reklama

Scenariusz serialu został zainspirowany artykułem "How Anna Delvey Tricked New York’s Party People" ("Jak Anna Delvey oszukała nowojorskich imprezowiczów") autorstwa Jessiki Pressler opublikowanym w "New York Magazine". Jak się okazało, prawdziwe nazwisko fałszywej niemieckiej dziedziczki brzmiało Anna Sorokin. Kobieta spędziła długie miesiące na zaprzyjaźnianiu się z elitą Nowego Jorku w celu wzbogacenia się w niezgodny z prawem sposób.

"Inventing Anna": Obsada

Grana przez Annę Chlumsky dziennikarka Vivian to ekranowy pierwowzór autorki artykułu, który zainspirował twórców serialu. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Jessica Pressler będzie inspiracją do stworzenia ekranowej postaci. Była również pierwowzorem dziennikarki, która ujawniła prawdziwą historię opowiedzianą w filmie "Ślicznotki" z Jennifer Lopez.

Tytułową Annę zagrała Julia Garner, której sławę przyniósł inny serial Netfliksa: "Ozark". Reżyserem pierwszego odcinka serialu "Inventing Anna" jest David Frankel ("Diabeł ubiera się u Prady"). (PAP Life)

kal/ gra/


PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje