Na krawędzi
Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 356
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nasz zawód to loteria

Agnieszka Warchulska, która w serialu "Na krawędzi" wcieliła się w technik policyjną Jolkę, wyznała nam, że scenariusz drugiego sezonu jest już gotowy. - Rzadko robi się u nas projekty na takim poziomie - mówi.


Pracuje Pani na pełnych obrotach. W Teatrze Dramatycznym 6 lipca premiera "Absolwenta" Terry’ego Johnsona. Są nerwy?

- I to jakie. Kultowy tytuł. Film nakręcony został w latach 60. ale wciąż funkcjonuje w świadomości widzów. Główną rolę zagrał Dustin Hoffman. Jak nietrudno się domyślić, nie obejdzie się bez porównań. Staram się o tym nie myśleć. Najważniejsze, to skupić się na pracy i dać z siebie wszystko.

- Spektakl reżyseruje Jakub Krofta. Wcielam się w postać pani Robinson, którą w filmie gra Anne Bancroft. Moja bohaterka zaciąga do łóżka przyszłego zięcia, co kończy się skandalem. W naszej interpretacji mniejszy nacisk kładziemy na relacje między dojrzałą kobietą a dużo młodszym mężczyzną. Bardziej interesuje nas historia ludzi pogubionych w związkach. Kompromisy i cena, jaką trzeba zapłacić za takie, a nie inne wybory. Dawno nic mnie tak nie pochłonęło, jak właśnie ta rola.

Reklama

To Pani czas. Dla aktorki z takim talentem i urodą, propozycje zawodowe będą pojawiać się coraz częściej.

- Dziękuję za miłe słowa. Bardzo bym sobie tego życzyła. Nasz zawód to jednak loteria. W moim życiu zawodowym był drobny przestój, najpierw urodziłam Janka, który ma dzisiaj prawie 8 lat, potem przeszłam operację kolana, a 2 lata temu pojawił się na świecie Franek.

- Myślę, że i tak los mi sprzyja. Udaje mi się łączyć rodzicielstwo z zawodem, a to najważniejsze. Pewnie, że chciałabym grać jak najwięcej głównych ról, ale i na to może przyjdzie czas. A tak na marginesie, kiedy pojawia się taka rola jak w "Na krawędzi", tego typu sprawy schodzą na drugi plan.

Fani domagają się kontynuacji serialu.

- Trudno się dziwić. Dobrze zrealizowany, trafnie obsadzony. Rzadko robi się u nas projekty na tak wysokim poziomie. Scenariusz drugiego sezonu jest już napisany. Gdyby to od nas zależało, z przyjemnością wrócilibyśmy na plan. Podczas wakacji są powtórki. Widzowie, którzy nie widzieli wcześniej serialu, po obejrzeniu, będą mogli wyrazić swoją opinię.    

Rozmawiała MARIA OSTROWSKA

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Na krawędzi | seriale | Agnieszka Warchulska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy