Na dobre i na złe

Ocena
serialu
9
Bardzo dobry
Ocen: 16167
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": Zuza trafi do więzienia?!

Zuza wciąż walczy z traumą, którą przeżyła na misji w Afryce - i desperacko pragnie zmienić świat. A przynajmniej uratować choć jedno życie… Czy młoda lekarka zdoła pomóc Mamutu - uchodźcy, któremu grozi wydalenie z Polski? Zapraszamy na 594. odcinek "Na dobre i na złe", a w nim...


Reklama


Gdy Mamutu dostanie wypis ze szpitala, Zuza spróbuje uchronić go przed deportacją... I zaproponuje pacjentowi, by wziął z nią ślub! Mężczyzna będzie zaskoczony: 

- Dlaczego pani to robi?

A doktor Krakowiak rzuci tylko: 

- To nie przestępstwo, że chcesz żyć. A ja, jako lekarz... zawsze będę bronić życia.

Szczepan od razu zauważy, że lekarkę i Mamutu łączy jakaś tajemnica... I zacznie się niepokoić. 

- Nie wiem, w co chcesz wciągnąć Zuzę, ale uważaj... To nie jest głupia dziewczyna, którą możesz wykorzystać. I ma kumpli. W razie czego... 

- Zapamiętam...

- Zapamiętaj!

Tymczasem Agata, gdy dowie się o planach koleżanki, zrobi wszystko, by ją powstrzymać. Jednak Zuza odrzuci rozsądek...

- Co, po tym wszystkim mam pozwolić, żeby go deportowali? On się prawie zabił, żeby nie wracać do Rwandy! Boi się. Spalili mu dom, zabili całą rodzinę... Jego też zabiją!

- Skąd wiesz? Bo ci tak powiedział? (...) Zuza... Małżeństwo to akt prawny. To jest obcy facet. Nic o nim nie wiesz...

- Co ja mam do stracenia? Cnotę? Nadzieję na miłość? Rodzinę? Przeżyłam na wojnie gwałt... Nie planuję małżeństwa. Jeśli mogę komuś pomóc... czemu nie?

- Nie wiesz, co będzie...

- Gorzej na pewno nie będzie!

Po pracy doktor Krakowiak odwiedzi razem z Mamutu urząd stanu cywilnego. A "narzeczony" kompletnie ją zaskoczy - bo nagle padnie na ulicy na kolana i wyciągnie pudełko od jubilera. 

- Co ty robisz?! 

- Proszę panią o rękę...

- Oszalałeś? Wstań, bo ludzie na nas patrzą! 

- To dobrze. Uwierzą, że jesteśmy zakochani... 

Chwilę później urzędnik wyznaczy młodej parze termin ślubu: za miesiąc i jeden dzień. Za to wieczorem "zakochani" wybiorą się do jednego z nocnych klubów, razem z Agatą i Szczepanem. A Zuza poprosi przyjaciół, by zostali jej świadkami... i by pomogli jej oszukać urzędników. 

- Skoro się tak o mnie troszczycie... macie szansę się wykazać! Musimy z Mamutu wyglądać na prawdziwą parę. Imprezy, wspólni znajomi...

Co wydarzy się dalej? Czy Zuza naprawdę złamie prawo i weźmie fikcyjny ślub, za który może trafić do więzienia?! A może jej związek z Mamutu wcale nie będzie kłamstwem - bo uchodźca zdobędzie w końcu jej serce? Odpowiedź wkrótce... tylko na antenie TVP2, w premierowych odcinkach serialu!  

Dowiedz się więcej na temat: Na dobre i na złe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje