Na dobre i na złe

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 12245
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": Falkowicz zakłada Szkołę Mistrzów! Poznaj jego uczniów!

Wiosną za zgodą dyrektora Van Graafa (Redbad Klijnstra-Komarnicki) rozpocznie się nabór do Mistrzowskiej Szkoły Prof. Falkowicza w Leśnej Górze.


Twórcy "Na dobre i na złe“, niezmiennie od wielu lat najpopularniejszego serialu cotygodniowego w Polsce, nie spoczywają na laurach i wciąż zaskakują swoich lojalnych widzów świeżymi pomysłami. Dowodem na to będą nowe odcinki, których emisję TVP 2 rozpocznie już w marcu. Udało się nam dotrzeć do najpilniej strzeżonych sekretów wiosennych epizodów.

Powrót szefa

Reklama

Po dłużej przerwie do Leśnej Góry wróci w końcu Van Graaf. Falkowicz (Michał Żebrowski) łaskawie poinformuje go na powitanie, że szpital potrzebuje ich obu.

- Spokojnie możemy razem działać z pożytkiem dla dobra pacjentów - uspokoi dyrektora placówki.

Jednocześnie Falkowicz wyjaśni, że nikt z obecnego personelu z nim nie współpracuje, w związku z czym wymyślił, że sam wychowa sobie posłusznych lekarzy. Od razu przedstawi Ruudowi swój eksperymentalny program na Mistrzowską Szkołę Chirurgii Prof. Falkowicza.

Kandydaci do szkoły mistrzów

Po krótkim namyśle Van Graaf da się przekonać do tej inicjatywy. Niebawem więc rozpocznie się rekrutacja do Mistrzowskiej Szkoły Prof. Falkowicza. Pierwszym kandydatem próbującym swoich sił w szkole mistrzów będzie Michał Wilczewski, a zagra go 35-letni Mateusz Janicki, doskonale znany serialomaniakom m. in. jako Wojciech Markowski z "M jak miłość“, Tomasz Górski z "Singielki“, Radek Kosik ze "Strażaków“ czy Krzysztof Jaworski z "Ciszy nad rozlewiskiem“. Po raz pierwszy lubiany aktor pojawi się w 698. odcinku "Na dobre i na złe“ (emisja 7 marca w TVP2). Wilczewski już przy pierwszej asyście wykaże się błyskotliwością i umiejętnością szybkiego podrzucania pomysłów, czym zjedna sobie przychylność profesora.

W roli kolejnego kandydata, niejakiego Rafała Malickiego, który niedawno wrócił z wojny, gdzie pracował jako lekarz wojskowy, zobaczymy 29-letniego Konrada Eleryka. Ostatnio ten młody aktor stworzył bardzo ciekawą postać fotografa Jacka w polsatowskich "Przyjaciółkach“. Granego przez niego bohatera poznamy w 699. odcinku (planowana emisja 14 marca w TVP2). Rozmowę kwalifikacyjną z Rafałem przeprowadzą Falkowicz i Van Graaf, który - w przeciwieństwie do kolegi - z zainteresowaniem wysłucha dokonań kandydata. Niespodziewany splot wydarzeń sprawi, że i Malicki dostanie swoją szansę od Andrzeja.

 

Reklama

Reklama

Reklama