Reklama

Na dobre i na złe

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 81490
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": Desperacki krok Falkowicza

Falkowicz ma wiele wad i słabości, do których nie chce się przyznać. Profesor nie umie pogodzić się ze swoją chorobą i bólem. Dlatego chce rozstać się z życiem!

Pewny siebie, arogancki, ale też nie potrafiący zaakceptować faktu, że choroba tak bardzo zmieniła jego życie...

Reklama

Lekarz od miesięcy walczy z zatruciem chemikaliami i uzależnieniem od narkotyków. Potrzebuje przeszczepu nerki i wątroby, jednak nie zgodził się na transplantację. Postanowił odejść na własnych warunkach. Swój plan zdradzi Van Graafowi (Redbad Klijnstra), który regularnie odwiedza chirurga w domu i kontynuuje jego terapię. - Lepiej brzmi "genialny chirurg", a może "człowiek niezmierzonych talentów, w tym i chirurgii"? Co lepiej zabrzmi nad moim grobem? - zapyta Falkowicz Van Graafa, który przyjdzie podać mu kolejną dawkę leków.

- Latami możesz sobie to cyzelować. Nie chciałeś nerki, więc zostały inne metody utrzymania cię przy życiu - odpowie lekarz. Jednak jego pacjent i kolega nieoczekiwanie zmieni ton. - Potrafisz sporządzić odpowiedni koktajl?- zapyta z napięciem w głosie Falkowicz. - Jaki koktajl? - odpowie zdumiony Van Graaf. - Przecierający szlak do nieba. Nie udawaj, że nie rozumiesz... Zresztą, sam potrafię odejść.

Pożegnalna wizyta

Następnego dnia profesor zjawi się w szpitalu w doskonałym nastroju - pogodny i uśmiechnięty. Porozmawia z Przemkiem (Marcin Rogacewicz), zajrzy do Wiktorii (Katarzyna Dąbrowska). Pożegna się z przyjaciółmi, przeprosi tych, których skrzywdził. Jego niespodziewana wizyta z początku nie wzbudzi podejrzeń. Jednak, gdy dowie się o niej Adam (Grzegorz Daukszewicz), poczuje niepokój.

- Po co on tu przyszedł?

- Pewnie tęsknił za szpitalem - Wiktoria, zaskoczona pytaniem, spojrzy na kolegę.

- Ale fakt, był jakiś inny. Sprawiał wrażenie, jakby pogodził się z losem. A doktor Krajewski zblednie...

- On? Pogodzony? Nigdy w życiu... Chyba, że... Jezu, on się żegnał! - stwierdzi przerażony zamiarami brata.

Tymczasem Falkowicz zadzwoni do Kingi (Marta Dąbrowska) zapytać, czy był dobrym mężem. Potem przygotuje sobie... zabójczy koktajl, którym napełni strzykawkę. Nagle w jego mieszkaniu zjawią się Adam i Wiktoria. Czy zdążą uratować profesora przed samobójstwem?

JBJ

Dowiedz się więcej na temat: Na dobre i na złe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje