Dwanaście lat na antenie!
Dokładnie 7 listopada 1999 roku w niedzielę wyemitowano pierwszy odcinek "Na dobre i na złe". Przez wiele lat serial był najchętniej oglądanym programem telewizyjnym, w szczytowym momencie jego widownia wynosiła ok. 11 milionów osób.
Dziś utrzymuje się w ścisłej czołówce, gromadząc przed telewizorami ok. 6 milionów widzów każdego tygodnia. Jest najdłużej prezentowanym serialem obyczajowym w historii polskiej telewizji.
Zosia, jadąc po raz pierwszy do szpitala w Leśnej Górze, udziela pomocy rannemu w wypadku. W szpitalu spotyka niewidzianych dawno przyjaciół: Brunona Walickiego i dawną miłość - Jakuba Burskiego…
Tak zaczynał się pierwszy odcinek "Na dobre i na złe" - wyświetlony dokładnie 12 lat temu. Do dziś telewizja pokazała 13 serii. Żaden inny serial w historii polskiej telewizji nie doczekał się tylu odcinków i fanów.
Główne role w "Na dobre i na złe" grają między innymi Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Bartosz Opania, Marian Opania, Kamila Baar, Marek Bukowski, Katarzyna Dąbrowska, Piotr Garlicki, Ewa Kasprzyk, Edyta Jungowska, Marcin Rogacewicz, Emilia Komarnicka, a niedawo do obsady dołączył także Michał Żebrowski. Gościnnie w serialu wystąpili: Daniel Olbrychski, Maja Komorowska, Jan Englert, Nina Andrycz, Barbara Kraftówna, Wiesław Michnikowski, Franciszek Pieczka, Wojciech Pokora, Barbara Wrzesińska, Emil Karewicz, Stanisław Mikulski, Cezary Żak, Krystyna Sienkiewicz, Wojciech Malajkat, a także gwiazdy estrady: Edyta Górniak, Anna Wyszkoni i Grzegorz Halama.
Swoje pierwsze lub jedne z pierwszych ról zagrali w serialu: Borys Szyc, Agnieszka Dygant, Maciej Zakościelny, Robert Więckiewicz czy Andrzej Młynarczyk.
Widzowie pokochali serial o losach Zosi, Jakuba, Leny, Witka i innych lekarzy ze szpitala w Leśnej Górze. Swoje uznanie publiczność udowodniła, przyznając wiele nagród. Jako jedyny serial w historii "Na dobre i na złe" zdobył 12 Telekamer, w tym 3 złote. Poza rozrywką serial edukuje i promuje zachowania pro-zdrowotne, co znajduje odzwierciedlenie w wielu nagrodach przyznanych przez środowiska medyczne i organizacje związane z ochroną zdrowia.