Reklama

The Bold and the Beautiful

Moda na sukces

Ocena
serialu
5,6
Przeciętny
Ocen: 585
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Moda na sukces": Żegnamy się z serialem!

​9 grudnia TVP1 wyemituje ostatni odcinek "Mody na sukces". Jedynka nie zdecydowała się na zakup kolejnej transzy ze względu na spadającą oglądalność i duże koszty serialu. Z tej okazji przedstawiamy wam zestawienie najbardziej absurdalnych wątków "Mody...", największych metamorfoz, najgłośniejszych pożegnać i najbardziej szokujących skandali ostatnich dwóch dekad.


Reklama


Szokująca decyzja

Mimo że serial nadal powstaje i kręcone są kolejne odcinki, nie zdecydowano się na ich zakup. Dlaczego?

- Taką decyzję musieliśmy podjąć ze względu na bardzo wysoką cenę, jakiej dystrybutor żądał od nas za kolejne odcinki - poinformował Jacek Rakowiecki rzecznik prasowy TVP. Przy tak niskiej oglądalności nadawca musiałby dopłacać do zakupu.

Te tłumaczenia nie przekonują przedstawiciela producenta "Mody...". - W innych krajach, w których serial jest dobrze promowany i nadawany o odpowiedniej godzinie, wyniki oglądalności są bardzo dobre i będą jeszcze przez wiele kolejnych lat - czytamy w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

Producent dodaje, że wciąż będzie poszukiwał innego nadawcy, który mógłby emitować serial w Polsce. - Zatroszczymy się o to, żeby polscy fani mogli wciąż oglądać swój ulubiony serial, podobnie jak mieszkańcy innych krajów na całym świecie - kończy przedstawiciel Bell-Phillip Television Productions, Inc.

Najdziwniejsze serialowe wydarzenia

Zmartwychwstanie Taylor

Taylor Psychiatra została uznana za zmarłą, ale Ridge podejrzewał, że coś jest nie tak. Chwycił za łopatę i rozkopał grób ukochanej. W środku... znajdowała się kukła. W tym czasie, ku zdumieniu Forrestera, pojawiła się Taylor - cała i zdrowa. Skąd taki obrót spraw? W którymś momencie Hunter Tylo definitywnie rozstała się z serialem. Kilka lat później ktoś z produkcji wpadł na nią w supermarkecie i spytał, czy nie chce wrócić. - Czemu nie... - odparła. Trzeba było więc wskrzesić zmarłą bohaterkę.

Jajko czy macica?

Taylor zaszła w ciążę dzięki sztucznemu zapłodnieniu. Okazało się, że umieszczono w jej macicy... jajeczko Brooke. Rozpoczęła się sądowa batalia - kto jest matką: kobieta, która nosi ciążę, czy ta, do której należy komórka jajowa. Prawo było po stronie Taylor, ale Brooke zeznała w sądzie, że konkurentka pije, co miało być podstawą do odebrania jej praw rodzicielskich, a to... uruchomiło tylko dalsze komplikacje. 

Terminalny rak... jest uleczalny?

U Stephanie wykryto raka płuc. Czwarte stadium. Dla zwykłego człowieka to wyrok śmierci. A w serialu... Dzięki eksperymentalnej metodzie pani Forrester wyzdrowiała. To dlatego, że odtwórczyni roli rozmyśliła się i jednak chciała zostać w obsadzie. Kilkanaście miesięcy później znów postanowiła odejść, więc rak powrócił. Tym razem jednak nie było zmiłuj...

A jednak żyjesz!

Historia inspirowana życiem i twórczością Taylor. W jednym z odcinków Macy Alexander uległa potwornemu wypadkowi samochodowemu. Uznano ją za zmarłą. Thorne długo po niej rozpaczał. Okazało się jednak, że... ojciec dziewczyny uratował ją i wywiózł do Włoch, gdzie zamieszkała i zyskała nową tożsamość. Wkrótce Thorne wybrał się do Italii, gdzie oczywiście przypadkiem wypatrzył Macy w jednej z kafejek.

Wpadłem do... pieca

Sheila porywa Brooke i chce ją spalić żywcem w piecu. W ostatniej chwili udaremnia to Ridge, który sam wpada do ognia i ginie. Brooke jest zrozpaczona. Próbuje popełnić samobójstwo, ale ratuje ją Nick i... oboje się kochają. Kilka dni później wychodzi na jaw, że Ridge jednak żyje, bo nie wpadł do komory pieca, tylko do pojemnika na popiół i na dłuższy czas stracił przytomność... 

Idziesz na kawę, a dziecko rośnie o 8 lat

Tak zażartowała Katherine Kelly Lang o SORAS, czyli zjawisku, dzięki któremu w krótkim czasie dzieci rosną w przyspieszonym tempie. Dlaczego? Dla rozwoju dramaturgii w serialu atrakcyjne są niemowlęta (ustalanie ojcostwa, walka o prawo rodzicielskie), a później dopiero nastolatkowie (bunt, pierwsze zawody miłosne). Dlatego wszystkie dzieci w "Modzie..." w wieku kilku- kilkunastu lat rzadko pojawiają się na ekranie. Zazwyczaj wysyła się je pod opiekę dalszej rodziny, albo do szkoły z internatem. Trochę to okrutne...

Niezdrowe relacje

- Nawet nie liczę, ile ślubów i rozwodów miała Brooke. Nie da się - śmieje się odtwórczyni jej roli Katherine Kelly Lang. "Moda..." na przestrzeni lat była krytykowana za prawie kazirodcze relacje miłosne. Wszak np. Brooke była żoną Erica, jego syna Thorne’a i jego brata Ridge’a, który z kolei miał romansik z córką Brooke, czyli własną pasierbicą, Bridget. Zszokowani? To zaledwie wierzchołek góry lodowej.

Aktorzy poza serialem

Ulubienica tabloidów

Na planie "Mody na sukces" pojawiła się jako żona Michaela Tylo. 15 stycznia 1998 r. aktorka urodziła mu drugą córkę (pierwsza Izabella Gabrielle ur. 1996 r.) Katyę Ariel, u której lekarze zdiagnozowali nowotwór oka. Po chemioterapii i usunięciu prawego oka, choroba została wyleczona. W 2005 r. na prośbę Michaela sąd zakończył małżeństwo Tylo. 18 października 2007 r., w wieku 19 lat jej syn z byłego już małżeństwa, Michael Jr. dostał ataku epilepsji i utopił się w basenie. Hunter oskarżyła psychoterapeutę syna o odstawienie mu leków i przyczynienie się do jego śmierci. W ciężkich chwilach wspierał ją jej ówczesny chłopak, muzyk Corey Cofield, który szybko okazał się damskim bokserem. W maju 2008 r. Hunter wystąpiła o zakaz zbliżania się. W październiku, po odbytej przez Cofielda terapii, para dała sobie drugą szansę. Nie na długo. Rozstali się w październiku 2009 r., a w listopadzie Tylo poślubiła w Las Vegas poznanego na czacie chrześcijańskim Gerssona Archillę.

Ostatnia przejażdżka

3 stycznia 2011 r. na zawsze pozostanie w pamięci Daniela McVicara. Tego dnia aktor musiał pożegnać się ze swoim synem. Niespełna 23-letni Hank zginął w wypadku samochodowym, pozostawiając w rozpaczy rodzinę. - Posiadanie takiego wspaniałego syna było prawdziwym błogosławieństwem ľ- wyznał Daniel. Los wynagrodził aktorowi stratę - 3 czerwca 2012 r. druga żona (od 18 czerwca 2011 r.)aktora, łyżwiarka Virginia De Agostini, urodziła mu synka: Pietra Alberta McVicara.

Seksafera w rodzinie

To był prawdziwy szok dla Katherine Kelly Lang. 16 września 2011 r. świat i aktorka dowiedzieli się, że jej syn - 21-letni Jeremy Skott Snider - gra w gejowskich filmach porno produkowanych przez... własnego ojca, Skotta Snidera (pierwszego męża Lang). - Jestem związany z przemysłem filmowym, odkąd zagrałem jako dziecko w "Modzie na sukces". Moja matka jest aktorką, a ojciec reżyserem i producentem. Granie mam we krwi - przedstawiał się na stronie dla dorosłych Jeremy. Lang nie odwróciła się od syna, czego nie mógł zrozumieć jej drugi mąż, Alex D’ Andrea. Efekt? Rozwód pary 11 listopada 2012 r. Dziś Lang spotyka się z młodszym o 15 lat, oskarżanym o pedofilię, Dominique’em Zoidą.

Sieć plotek

O kłopotach zdrowotnych Susan Flannery mówiono od dawna. Wszystko zaczęło się w 2007 r., kiedy aktorka poprosiła producentów "Mody na sukces" o ograniczenie scen z jej udziałem. U jej bohaterki zdiagnozowano raka płuc. Wraz z nowym wątkiem rozpętała się burza informacji o chorobie aktorki. Media natychmiast przeniosły fakt ze scenariusza do życia. Na szczęście prawda okazała się zupełnie inna: u aktorki rozpoznano nie raka, a fibromialgię - nieuleczalną chorobę reumatyczną. Postępująca choroba zmusiła aktorkę do odejścia z serialu i przejścia na emeryturę - listopad 2012 r.

Romans jak z serialu

W maju 2013 r. Jack Wagner przyznał się światu, że znalazł następczynię Heather Locklear (rozstanie pary: listopad 2011 r.) u swego boku: - Ja i Ashley Jones spotykamy się ze sobą od około roku, może więcej. Gramy razem od lat, ale wcześniej nic poza pracą nas nie łączyło.ľ Aktorska para często pokazuje się razem, ale rzadko mówi o swoim związku. Wolą życie prywatne utrzymywać z dala od mediów i publiczności.

Zamiana żon

W 2002 r., po 12 latach, małżeństwo Ronna Mossa i Shari Sattuck przeszło do historii. Plotkowano o jego romansie z Katherine Kelly Lang, ale to nigdy jednak nie zostało potwierdzone. W przeciwieństwie do tych o jego relacji z Hunter Tylo. - W 2005 r. oboje byliśmy wolni i mogliśmy okazać sobie nasze uczucia bez zdradzania małżonków - wyznała aktorka. 25 września 2009 r. aktor stanął ponownie na ślubnym kobiercu z Devin DeVasquez.

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Moda na sukces

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje