Twin Peaks

Miasteczko Twin Peaks

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 156
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Miasteczko Twin Peaks": Al Strobel nie żyje. Miał 83 lata

Aktor Al Strobel, najbardziej znany z roli Philipa Gerarda w kultowym serialu Davida Lyncha "Miasteczko Twin Peaks" z lat 90., zmarł w wieku 83 lat. Informację przekazała producentka serialu, Sabrina Sutherland.

Piątkowe odejście Ala Strobela zostało ogłoszone przez producentkę i długoletnią współpracownicę Davida Lyncha, Sabrinę Sutherland. Za pośrednictwem Facebooka napisała:

"Przykro mi, że muszę opublikować wiadomość, że Al Strobel zmarł zeszłej nocy. Serdecznie go kochałam" - czytamy.

"Miasteczko Twin Peaks": Al Strobel jako Philip Gerard

Al Strobel stracił lewą rękę w wypadku samochodowym, gdy miał 17 lat. Pojawiał się w "Miasteczku Twin Peaks" jako Gerard – człowiek, który odciął sobie rękę, aby powstrzymać złą istotę przed opętaniem go. Wystąpił także w filmowych sequelach "Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną", "Twin Peaks: The Missing Pieces" oraz kontynuacji serialu z 2017 roku "Twin Peaks".

Reklama

Kiedy Strobel nie występował w serialu Marka Frosta i Davida Lyncha, pojawiał się w filmach, w tym w "Megaville" z lat 90. u boku Billy'ego Zane'a i "Dziecię ciemności, dziecię światłości".

"Miasteczko Twin Peaks": Al Strobel nie żyje

Wkrótce po tym, jak Sutherland podzieliła się smutną wiadomością na Facebooku, informacja zaczęła krążyć po internecie, a ekipa "Twin Peaks" zaczęła publikować wpisy z wyrazami współczucia.

"O nie... Drogi Alu...", napisał współtwórca serii, Mark Frost, składając hołd swojemu drogiemu przyjacielowi na Twitterze. 

"Ci, którzy mieli szczęście spotkać go na przestrzeni lat, wiedzą jakim był ciepłym i wspaniałym dżentelmenem. RIP, przyjacielu".

Dana Ashbrook, który wcielał się w postać Bobby'ego Briggsa, również opublikował wpis na Twitterze, pisząc: 

"Smutna, smutna wiadomość… kocham Ala. Był najsłodszym człowiekiem, wspaniałym anegdociarzem. Oglądanie go, rolującego papierosa jedną ręką było czystą magią".

Czytaj więcej: Lenny von Dohlen nie żyje. Aktor "Miasteczka Twin Peaks" miał 63 lata

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Miasteczko Twin Peaks | Al Strobel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy