Reklama

Serialowe nowości na DVD!

Na DVD ukazały się właśnie pierwszy sezon serialu "Gotham" i "Pozostawieni" oraz kolejne sezony seriali: "Impresonalni", "Mentalista" i "Teoria wielkiego podrywu".

 

 

"Gotham", sezon 1.

Kiedy niedoświadczony policjant James Gordon (Ben McKenzie) i jego partner Harvey Bullock (Donal Logue) rozpoczynali kolejny dzień swojej służby nie przypuszczali, że kilka godzin później staną się uczestnikami wydarzeń, które zmienią historię Gotham.

Kiedy z rąk tajemniczego zabójcy giną Thomas (Grayson McCouch) i Martha Wayne’owie (Brette Taylor) do śledztwa w tej sprawie zostają przydzieleni Gordon i Bullock. James spotyka się z nastoletnim synem Wayne’ów - Brucem (David Mazouz), któremu przyrzeka, że znajdzie mordercę jego rodziców...

Reklama

W rolach Jamesa Gordona i Bruce’a Wayne’a wystąpili Ben McKenzie (serial "Życie na fali") i David Mazouz (serial "Touch"). Obok nich w "Gotham" zagrali również: Donal Logue jako Harvey Bullock (serial "Wikingowie"), Sean Pertwee jako Alfred Pennyworth ("Doomsday"), Robin Lord Taylor jako Oswald Cobblepot (serial "The Walking Dead"), Camren Bicondova jako Selina Kyle ("Battlefield America"), Cory Michael Smith jako Edward Nygma (serial "Olive Kitterdige"), Jada Pinkett Smith jako Fish Mooney ("Matrix. Rewolucje"), John Doman jako Carmine Falcone (serial "Prawdziwa historia rodu Borgiów") oraz zdobywca Złotego Globu Michael Chiklis jako kapitan Nathaniel Barnes (serial "Świat gliniarzy").

"Pozostawieni", sezon 1.

Pewnego dnia, zupełnie niespodziewanie skończył się świat jaki znamy. Nagle, zniknęło 2% mieszkańców naszej planety. Nikt nie wie co się z nimi stało, ani gdzie się znaleźli. Po prostu rozpłynęli się w powietrzu.

Trzy lata później, ci którzy zostali przy życiu wciąż odczuwają skutki tego co przez niektóre sekty religijne zostało nazwane "Porwaniem Kościoła". W niewielkim miasteczku Mapleton w stanie Nowy Jork nowowybrany burmistrz Kevin Garvey (Justin Theroux) nie ustaje w staraniach przywrócenia swoim wyborcom, sąsiadom i przyjaciołom nowej nadziei i chęci życia. Jest to trudne, bowiem wśród nich nie ma nikogo, kto nie był by dotknięty tragedią sprzed lat. Jego żona Laurie (Amy Brenneman) nie mogąc poradzić sobie z poczuciem winy porzuca swoich bliskich i wstępuje do tajemniczej sekty o nazwie Winni Pozostali. Ich syn Tommy (Chris Zylka) rzuca naukę w college’u by przyłączyć się do ruchu samozwańczego proroka, a córka Jill (Margaret Qualley) wpada w złe towarzystwo. Każdy z mieszkańców Mapleton na swój sposób próbuje uporać się z cierpieniem jakie stało się jego udziałem...

W rolach głównych wystąpili: Justin Theroux (serial "Sześć stóp pod ziemią"), Liv Tyler (trylogia "Władca Pierścieni"), trzykrotnie nominowana do Złotego GlobuÒ Amy Brenneman (serial "Potyczki Amy"), Christopher Eccleston ("Inni"), Chris Zylka ("Niesamowity Spider-Man"), Margaret Qualley ("Palo Alto"), Carrie Coon ("Zaginiona dziewczyna") i Ann Dowd ("Brudny szmal").

"Impersonalni", sezon 2.

Były agent CIA, uznany przez zwierzchników za zmarłego, John Reese (Jim Caviezel), oraz tajemniczy miliarder Harold Finch (Michael Emerson) rozpoczynają współpracę przy niezwykłym projekcie, którego celem jest zapobieganie mającym się wydarzyć przestępstwom. Aby im zapobiec, zgrany duet musi dowiedzieć się kto stanie się ofiarą, ustalić datę i okoliczności przestępstwa. Fortuna Fincha oraz umiejętności szpiegowskie Reese’a okazują się idealnym połączeniem i duet szybko zaczyna odnosić sukcesy. Wkrótce partnerzy przekonują się, że kiedy ma się właściwe osobę i informację we właściwym czasie, wszystko może się zmienić.

W drugim, trzymającym w napięciu sezonie, genialny milioner Harold Finch we współpracy z Johnem Reesemem, próbuje wciąż powstrzymać potencjalne zbrodnie. Tajemniczy wrogowie z przeszłości Reese’a oraz praca, którą wykonywał na potrzeby rządu Finch, mogą zagrozić ich misji walki z przestępczością i ujawnić anonimowość zespołu.

"Mentalista", sezon 5.

Patrick Jane (Simon Baker) jest niezależnym konsultantem współpracującym z Kalifornijskim Biurem Śledczym mającym siedzibę w Sacramento. I choć nie jest stróżem prawa, wykorzystuje swoje umiejętności jako mentalista, pomagając policji w najtrudniejszych i najbardziej zagadkowych sprawach. Wykorzystuje w tym celu przenikliwość umysłu, hipnozę i umiejętności sugestii. Jest także mistrzem manipulacji myślami i zachowaniem.

Patrick Jane jest postacią szczególną. Niegdysiejszy oszust podający się za medium i cieszący się sławą celebryty, załamał się po tym, jak jego żona i córeczka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę, nazwanego przez prasę Czerwonym Johnem. Dręczony wyrzutami sumienia i zrozpaczony Jane porzuca dawne życie i zaczyna pomagać oficerom Kalifornijskiego Biura Śledczego w ich codziennej pracy. Wierzy, że dzięki temu kiedyś schwyta Czerwonego Johna i będzie miał okazję zemścić się za śmierć rodziny.

5. sezon serialu to nowe sprawy, świeży umysł i nowy trop. Zarzuty postawione w poprzednim sezonie przeciwko Patrickowi Jane’owi, konsultantowi Kalifornijskiego Biura Śledczego zostały wycofane. W nowym sezonie, zawierającym setny odcinek serialu, obsesja Jane’a związana ze zdemaskowaniem Czerwonego Johna, seryjnego mordercy, który zamordował jego żonę i córkę, pochłania każdą chwilę jego życia, zwodząc go poza granice prawa oraz przybliżając do odkrycia prawdziwej tożsamości seryjnego mordercy.

"Teoria wielkiego podrywu", sezon 8.

Leonard Hofstadter (Johnny Galecki) i Sheldon Cooper (Jim Parsons) są współlokatorami, najlepszymi przyjaciółmi i genialnymi fizykami. Wspólnie z innym fizykiem Rajeshem Koothrappalim (Kunal Nayyar) oraz inżynierem Howardem Wolowitzem (Simon Helberg) tworzą zgraną paczkę, której członkowie - o ile właśnie nie spierają się na tematy naukowe - najchętniej spędzają czas w sklepie z komiksami albo grając w gry komputerowe. Jest jeszcze atrakcyjna sąsiadka Penny (Kaley Cuoco-Sweeting), do której Leonard ma wielką słabość oraz ekscentryczna Amy Farrah Fowler (Mayim Bialik), wybranka serca Sheldona. Leonard i Sheldon potrafią rozszczepić atom, jednak nie wiedzą, jak postępować z kobietami i nie mają pojęcia o życiowych realiach...

W ósmym sezonie serialu Sheldon wpada w kłopoty podczas swojej samotnej podróży pociągiem (jak widać nie każdy mądrzeje z wiekiem), Leonard przygotowuje się do operacji przegrody nosowej, Howard ma obsesję na punkcie relacji łączącej jego matkę i Stuarta, który jest jej przyjacielo-utrzymankiem, a Penny odnosi niespodziewane sukcesy jako przedstawiciel handlowy.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje