Reklama

Melrose Place

Ocena
serialu
5,3
Przeciętny
Ocen: 43
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Melrose Place": To już 30 lat od premiery serialu! Co słychać dziś u gwiazd produkcji?

„Melrose Place” to serial, który przed laty przyciągał przed telewizory miliony. Historia młodych osób z ekskluzywnej dzielnicy West Hollywood, marzących o wielkiej karierze i miłości zachwyciła widzów, a z aktorów, wcielających się w głównych bohaterów, uczyniła gwiazdy. Niektórzy z nich doskonale wykorzystali swoje 5 minut i rozwinęli kariery, jeszcze inni usunęli się w cień, a kilkoro stało się bohaterami głośnych skandali. Z okazji 30-lecia popularnego serialu sprawdzamy, co dziś słychać u ulubieńców widzów ze słonecznej Kalifornii.

"Melrose Place" to amerykańska opera mydlana, która zadebiutowała w stacji Fox w 1992 roku i pozostała na ekranach przez kolejnych 7 lat. Serial liczył 226 odcinków i cieszył się sporą sympatią widzów. Produkcja opowiadała o losach, pochodzących z różnych środowisk i mających odmienne doświadczenia życiowe, młodych ludziach, którzy marzą o realizacji marzeń. W tym celu przyjeżdżają do Kalifornii, a dokładniej - osiadają w Los Angeles. Każde z nich wynajmuje mieszkanie w niewielkim apartamentowcu na Melrose Place, gdzie ich drogi się krzyżują.

Reklama

Serial wykreował wiele gwiazd. To dzięki produkcji głośno zrobiło się m.in. o Amy Locane, Daphne Zuniga, Heather Locklear, Jacku Wagnerze, czy Courtney Thorne-Smith. Jak potoczyły się ich losy po zakończeniu produkcji?

Amy Locane

Amy Locane wystąpiła tylko w pierwszych trzynastu odcinkach serialu. Zagrała Sandy Harling, kelnerkę, która marzyła o karierze aktorskiej. Jej postać została wypisana z "Melrose Place", a do obsady w miejsce Locane dołączyła Daphne Zuniga.

Locane zaprzepaściła swój sukces, a jej życie na zawsze zmieniło się w 2010 roku, kiedy spowodowała wypadek samochodowy. Zginęła w nim siedząca w drugim pojeździe Helene Seeman. Sama aktorka doznała niewielkich obrażeń. Okazało się, że Locane miała ponad 3 promile alkoholu we krwi i jechała ponad 20 km/h za szybko.

Aktorka została oskarżona o zabójstwo drugiego stopnia, ale nie o jazdę pod wpływem alkoholu. Groziło jej nawet 10 lat więzienia. Wyrok został  jednak skrócony do siedmiu lat. Locane trafiła do więzienia Edna Mahan Correctional Facility dla kobiet w New Jersey.

W czerwcu 2015 roku wyszła na wolność. Nie był to jednak koniec jej problemów. Po sprawie w 2013 r. oskarżyciele złożyli apelację. W 2020 roku zapadł w jej sprawie kolejny wyrok. Prawo stanowe wymaga od niej odbycia pełnej kary sześciu lat więzienia, zanim będzie mogła ubiegać się o zwolnienie warunkowe.

Daphne Zuniga

Piękna aktorka dołączyła do obsady serialu tuż po odejściu Amy Locane. W produkcji wcielała się w fotograf Jobeth "Jo" Reynolds, a jej bohaterka z miejsca zaskarbiła sobie sympatię widzów.

Po zakończeniu serialu wystąpiła jeszcze w kilku serialach, ale żaden z nich nie przyniósł już jej podobnej popularności. Gwiazdę można było oglądać w produkcjach: "Piękni" oraz "Pogoda na miłość". W ostatnich latach zdecydowanie częściej pojawia się jednak na dużym ekranie. Wystąpiła m.in. w takich produkcjach, jak: "Beyond Paradise", "Niebezpieczna opiekunka", czy "Bramy raju".

Heather Locklear

Znana z "Dynastii" Heather Locklear wcieliła się w "Melrose Place" w Amandę Woodward, kobietę, która uwielbiała mieszać się w cudze życie i za wszelką cenę osiągała to, czego pragnęła. Za tę rolę aktorka została nominowana do Złotego Globu aż cztery razy.

Jednak po zakończeniu zdjęć jej losy nie potoczyły się szczęśliwie.

Aktorka od lat trafia na łamy czasopism i czołówki serwisów plotkarskich, ponieważ przez długi czas zmagała się z uzależnieniem od narkotyków.

Locklear była na odwyku kilkadziesiąt razy, została zatrzymana za prowadzenie samochodu pod wpływem substancji odurzających, a także za napaść na trzech policjantów.

W czerwcu 2020 roku media informowały, że Locklear uporała się z nałogiem i zaręczyła ze swoim ukochanym z czasów szkolnych.

Wróciła też do aktorstwa. Jej najnowsza produkcja to film telewizyjny pt. "Don't Sweat the Small Stuff: The Kristine Carlson Story".

Jack Wagner

Choć rola złoczyńcy - doktora Petera Burnsa we wspomnianym serialu przysporzyła aktorowi nowych fanów, jego kariera rozkwitła jeszcze przed występem w popularnej produkcji. Wagner zasłynął jako rolą Andrew "Frisco" Jones w operze mydlanej ABC - "Szpital miejski".

Dzięki roli w "Melrose Place" natomiast Wagner zyskał miano aktora wszechstronnego i otrzymywał propozycje w kolejnych produkcjach.

O aktorze przez lata głośno było również ze względu na burzliwe życie prywatne. Gwiazdor nie stronił od romansów, a jego partnerkami często zostawały koleżanki z planów serialowych. W latach 2007-2011 spotykał się ze wspomnianą wcześniej Heather Locklear. I choć byli zaręczeni, ich związek ostatecznie nie przetrwał próby czasu. Tuż po rozstaniu aktor związał się z Ashley Jones, z którą tworzył serialowe małżeństwo w "Modzie na sukces".

Courtney Thorne-Smith

Alison Parker była jedną z głównych bohaterek "Melrose Place" przez pięć sezonów. Wcielająca się w nią Courtney Thorne-Smith zdecydowała pożegnać się z serialem w 1997 roku.

Szczęście się do niej uśmiechnęło - po zakończeniu przygody z "Melrose Place" otrzymała rolę w "Ally McBeal". Wcieliła się w postać Georgii Thomas. Ubiegała się o tytułową rolę, jednak przegrała rywalizację z Calistą Flockhart.

Później pojawiła się w serialach "Jim wie lepiej" oraz "Dwóch i pół". Ostatnio mogliśmy zobaczyć ją w sitcomie "Mamuśka".

W życiu prywatnym znalazła szczęście u boku Rogera Fishmana. Są razem od 2007 roku.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL