Matylda
Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 121
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Matylda": Nowy serial TVP rozgrywający się w XIX-wiecznej Polsce

"Matylda" to nowy serial, który już jakiś czas temu zadebiutował na platformie TVP VOD. Produkcja Telewizji Polskiej z pewnością przypadnie do gustu entuzjastom historii, ponieważ fabułą rozgrywa w XIX-wiecznej Polsce. O czym będzie opowiadał serial "Matylda" i kiedy odbędzie się jego premiera telewizyjna?

"Matylda" to historyczny serial kostiumowy TVP. Obraz został wyreżyserowany przez Krzysztofa Langa, który ma w swoim dorobku produkcje takie jak "Magda M", "Marzec '68", "Śniadanie do łóżka" i "Komisarz Alex". Tytułową Matyldę zagrała Maria Kowalska. Na ekranie będzie można zobaczyć między innymi także Mirosława Haniszewskiego, Grażynę Sobocińską, Małgorzatę Buczkowską czy Roberta Czebotara. 

"Matylda" – o czym jest nowy serial produkcji TVP?

"Matylda" przedstawia historię niespełna osiemnastoletniej Matyldy Bilińskiej. Dziewczyna uczy się w jednej z pensji (żeńskiej szkole z internatem) na Lubelszczyźnie wykazując się przy tym niesubordynacją w stosunku do właścicielki pensji. Wkrótce Matylda ucieka i próbuje znaleźć schronienie w majątku ziemskim należącym do przyjaciół jej ojca, który był uczestnikiem powstania styczniowego.

Reklama

Fabuła serialu rozgrywa się w XIX-wiecznej Polsce znajdującej się pod zaborami. Produkcja przedstawia różne warstwy społeczne – od arystokracji po chłopów. Tytułowa Matylda buntuje się wobec zasad panujących w otaczającym ją świecie, co nieraz wpędza ją w tarapaty. Jak wynika z informacji podanych na stronie TVP, nowy serial to "opowieść o walce o prawa, honor i najwyższą cnotę, jaką jest miłość".  

"Matylda" – kiedy i gdzie można obejrzeć 1. odcinek?

Nowy, polski serial "Matylda" już jakiś czas temu zadebiutował na platformie TVP VOD, spotykając się z pozytywnym odbiorem widzów. Jednak premiera telewizyjna odbędzie się w niedzielę 10 marca. Pierwszy odcinek "Matyldy" będzie można oglądać wówczas na antenie TVP1 o godzinie 20:20. Powtórkę tego epizodu widzowie obejrzą w piątek 15 marca o godzinie 23:25 w TVP1

Obecnie na platformie TVP VOD znajduje się 5 odcinków nowego serialu Telewizji Polskiej. 3 marca widzom zostanie udostępniony 6. epizod. Więcej newsów o serialach i gwiazdach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Świat Seriali.

Zobacz też: Finał "Farmy" 2024: jak głosować? Wybierz zwycięzcę i zadecyduj, kto wygra 100 tys. zł

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: polskie seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy