Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 362443
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Terapia bajką

Artur Barciś jest nie tylko świetnym aktorem, ale również pisarzem. I wymyśla historie dla dzieci, które chorują lub cierpią...

Kilka lat temu aktor został współautorem książki "Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać".

Reklama

- Piszę o dzieciach chorych i dzieciach, które czują się obco, samotnie - zdradza artysta w wywiadzie dla magazynu "Na Zdrowie".

- Napisałem m.in. bajkę o rubinku, który nie pasował do klejnotów będących w szkatułce, a mimo to był kamieniem szlachetnym. Te bajki mają określoną konstrukcję podpowiedzianą przez psychologów po to, by były bajkami terapeutycznymi.

- To są dzieci, które najbardziej potrzebują pomocy. Nie da się tego powiedzieć słowami. Byłem na przykład w Stargardzie Szczecińskim w Domu Małego Dziecka. Nie mogłem się przez tydzień z tego otrząsnąć. Dwadzieścia łóżeczek w jednej sali, w każdym półroczne albo ośmiomiesięczne dziecko... Bywałem w szpitalach na dziecięcych oddziałach onkologicznych. To traumatyczne przeżycie, potem ciężko jest się z tego otrząsnąć. Ale nie można się odwracać. Te dzieci tego bardzo potrzebują - dodaje gwiazdor.

Dowiedz się więcej na temat: Artur Barciś | seriale | M jak miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje