Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 368918
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Mariusz Sabiniewicz walczył z chorobą na oczach widzów

"M jak miłość" gości na ekranach już od 20 lat. W tym czasie widzowie poznali i pożegnali niezliczoną ilość bohaterów. Niestety, niektórych aktorów musieli pożegnać również w prawdziwym życiu. W 2007 roku zmarł Mariusz Sabiniewicz, który wcielał się w rolę Norberta.

Aktor od lat zmagał się z chorobą nowotworową. W jednym z ostatnich wywiadów wyznał, że choć człowiek nigdy nie jest przygotowany na swoje odejście, już teraz jest gotów do dalekiej podróży: "W razie czego mam spakowane walizki" - dodał. Jednak do końca miał nadzieję, że wyzdrowieje i jeszcze wróci na plan serialu.

Reklama

Mariusz Sabiniewicz urodził się 21 stycznia 1963 w Poznaniu. Jako aktor zadebiutował 35 lat temu 13 października 1985 roku rolą Mariusza w Marii i Woyzecku Georga Buchnera w reżyserii Adama Hanuszkiewicza na deskach Teatru Studyjnego im. Juliana Tuwima w Łodzi. W ciągu swojej wieloletniej kariery występował m.in. na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu czy Teatru Małych Form w Londynie.

W filmie zadebiutował w serialu Andrzeja Konicy "Pogranicze w ogniu" (1988). Potem zagrał m.in. w "Bożej podszewce" Izabeli Cywińskiej, w której wcielił się w postać kochanka Maryśki - Wiciuka Kamińskiegow. Wystąpił w wielu popularnych serialach. Największą popularność zdobył dzięki roli w "M jak miłość". Jego bohater, Norbert Wojciechowski, był początkowo czarnym charakterem. Z czasem zdobył dużą sympatię widzów, a jego postać przeszła przemianę. 

W 2002 roku zdiagnozowano u niego nowotwór. Udało mu się zwalczyć chorobę. Niestety w 2005 roku znowu usłyszał przerażającą diagnozę. Rok później Sabiniewicz przerwał pracę nad serialem, odwołano także wszystkie spektakle z jego udziałem. Specjalnie dla niego został zmieniony scenariusz "M jak miłość". Gdy aktor poddawał się chemii, jego postać została wysłana do Stanów Zjednoczonych, gdzie Norbert został wykładowcą akademickim. Gdy po przerwie wrócił na plan serialu, Ilona Łepkowska zapytała go, czy zgodziłby się, aby jego bohater powrócił na plan filmowy na wózku inwalidzkim. 

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje