M jak miłość
Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 392168
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Marcin i Rafał Mroczkowie świętują urodziny. Jak wyglądali w dzieciństwie?

Gwiazdorzy "M jak miłość" to bez wątpienia najpopularniejsi bliźniacy w Polsce. W hitowym serialu TVP grają od samego początku i trudno wyobrazić sobie tę produkcję bez ich udziału. Aktorami zostali z przypadku, ale zostali w show-biznesie na dłużej. Rafał i Marcin Mroczkowie świętują właśnie swoje 41. urodziny. Jak popularni bracia wyglądali w dzieciństwie?

"M jak miłość": Na plan trafili dzięki mamie

Przyszli gwiazdorzy "M jak miłość" urodzili się 18 lipca 1982 w Siedlcach. Urodzili się jako wcześniacy, więc cała rodzina dbała o nich i rozpieszczała. Wychowywali się razem ze starszą siostrą Agatą. Do dziś, choć od dawna są już pełnoletni, liczą się ze zdaniem rodziców i słuchają ich rad. Zawsze uczyli się bardzo dobrze, otrzymywali świadectwa z czerwonym paskiem.

Marcin i Rafał Mroczkowie nigdy nie marzyli o karierze filmowej. Chcieli zostać zawodowymi... żołnierzami. Byli na wakacjach, gdy ich mama Halina dowiedziała się, że pewien reżyser szuka bliźniaków, którzy mogliby zagrać w nowym serialu "M jak miłość". Wysłała za nich zgłoszenie. Wiadomość o zaproszeniu na zdjęcia próbne przekazał im ojciec.

Reklama

Pojechał po nich nad Bug, gdzie właśnie wypoczywali, i z tajemniczą miną obwieścił, że ma dla nich niespodziankę na osiemnaste urodziny. Dopiero w domu dowiedzieli się, o co tak naprawdę chodzi i byli pomysłem rodziców bardzo zaskoczeni. Z rodzinnych Siedlec na casting do Warszawy zawiozła ich samochodem starsza siostra Agata. Mieli odegrać tylko jedną scenkę i zrobili to tak dobrze, że reżyser nie wahał się nawet przez chwilę i od razu zaproponował im role w "M jak miłość".

Choć nigdy nie należeli do nieśmiałych, bardzo się denerwowali, mając po raz pierwszy stanąć przed kamerą. O mały włos w ogóle nie zagraliby w serialu, bo Marcin miał duże opory przed występem. Nie chciał jednak - jak wspomina - popsuć przygody Rafałowi i w końcu ustąpił. Tak zaczęła się ich praca na planie "M jak miłość", która trwa do dzisiaj. 

Marcin i Rafał Mroczkowie są nie do odróżnienia?

Rafał i Marcin są na pozór identyczni. Te same oczy, tak samo wykrojone usta, ten sam uśmiech niemal nigdy nieschodzący z ich twarzy. Nawet rodzina przez długi czas rozróżniała chłopców jedynie po pieprzyku na brodzie Marcina. Ale jest znacznie więcej szczegółów, którymi się różnią: twarz Marcina jest bardziej pociągła, a Rafała - bardziej okrągła. Rafał jest niższy od Marcina o dwa centymetry, za to Marcin waży o kilka kilogramów więcej niż brat. Marcin ma słabo widoczną bliznę na czole, charakterystyczny pieprzyk na podbródku i wyraźną szparkę między górnymi jedynkami. Rafał ma większy, wydatniejszy od brata nos.

Bracia różnią się nie tylko wyglądem, ale też charakterami. Choć nawet mama chłopców nie jest pewna, który z braci pierwszy pojawił się na świecie, to jednak rolę "starszego brata" pełni Marcin (urodził się podobno 5 minut wcześniej niż Rafał) - jest bardziej dojrzały i odpowiedzialny od Rafała. Rafał to uroczy lekkoduch, który bierze życie z przymrużeniem oka i korzysta z uroków każdego dnia, nie rozmyślając zbyt często nad tym, co zdarzy się jutro. Marcin jest od brata dużo spokojniejszy i bardziej rozważny.

Marcin i Rafał Mroczkowie w dzieciństwie

Zarówno Rafał, jak i Marcin są bardzo aktywni w sieci. Pokazują nie tylko zdjęcia z pracy, ale również prywatne. W internetowym albumie nie mogła również zabraknąć zdjęć z dzieciństwa. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: M jak miłość | Rafał Mroczek | Marcin Mroczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy