M jak miłość
Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 392171
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Małgorzata Pieńkowska walczyła z rakiem na oczach całej Polski. Co dzisiaj u niej słychać?

Małgorzata Pieńkowska od lat wciela się w postać Marysi w ulubionym serialu Polaków, czyli "M jak miłość". Aktorka przed laty walczyła z nowotworem na oczach całego kraju. Co robi dziś? Nadal spełnia się w zawodzie aktorki. Co ciekawe, córka poszła w jej ślady!

Urodzona 19 maja 1965 roku Małgorzata Pieńkowska ukończyła Wydział Aktorski PWSZT im. Aleksandra Zelwerowicza. Przez lata grała w spektaklach na deskach Teatru Ateneum, Teatru Polskiego, Teatru Praga, Teatru Scena Prezentacje. Większość telewidzów z pewnością kojarzy aktorkę z rolą Marii Zduńskiej w serialu "M jak miłość". Z produkcją jest związana od samego początku i od tamtej pory niezmiennie cieszy się sporą sympatią widzów. 

Reklama

Zanim dołączyła do obsady "Emki" Pieńkowska wielokrotnie miała okazję wystąpić na wielkim i małym ekranie. W połowie lat 80. zagrała w filmie "Maskarada". Później pojawiła się w "Trzech krokach od miłości" i w kilku produkcjach serialowych - "Jest jak jest", "Klan" i "Twarze i maski". Poza tym występowała w telewizyjnych spektaklach.

Małgorzata Pieńkowska walczyła z rakiem na oczach całej Polski

O tym, że gwiazda serialu "M jak miłość" choruje na raka, wiedziała cała Polska. Wielu ludzi wspierało ją w walce z nowotworem. Mimo diagnozy nie zrezygnowała z roli Marii Zduńskiej w serialu. Zanim jednak wyznała, że ma raka, trzymała informację w tajemnicy. Dopiero na przełomie 2021 i 2022 roku zdecydowała się na wyznanie prawdy o chorobie. Wcześniej zgoliła głowę tuż przed chemioterapią. Na występ w peruce znalazła wygodną wymówkę. W rozmowie z Super Expressem opowiadała:

"Oficjalna wersja była taka, że gram w filmie o niemieckim obozie koncentracyjnym. Ale wcześniej wybrałam perukę. No i kiedyś włożyłam ją, jadąc na plan serialu. Obok charakteryzatorni przechodził chyba Rafał Mroczek, zatrzymał się i mówi: 'Gosia, jak ty fantastycznie wyglądasz!'. A ja powolnym teatralnym gestem ściągnęłam perukę. On prawie zemdlał. Takimi żartami chciałam przechytrzyć smutki. Nie fundowałam sobie rzewnych rozmów o chorobie" - wyznała aktorka.

W rozmowie z Agatą Młynarską Pieńkowska przyznała, że oprócz bliskich, którzy byli dla niej ogromnym wsparciem, w walce z chorobą bardzo pomogła jej praca w serialu. Wieść o jej chorobie szybko rozprzestrzeniła się w środowisku aktorskim. Na plan "M jak miłość" jeździła w czapce baseballowej, bo jak mówi, czuła się w niej silniej, pewniej. Jednak jej organizm nie zawsze dawał radę. Kilkakrotnie zdarzyły się jej zasłabnięcia. 

"Bywałam zmęczona na planie. Na przykład grałam, grałam, grałam i nagle 'pach', upadałam na ziemię, zasypiałam. Pamiętam, że podczas jednej z takich sytuacji Adaś Iwiński, drugi reżyser, krzyknął: 'Cicho, Małgosia śpi' (...) Miałam luksus pracy z ludźmi, którzy byli wrażliwi, ale nie okazywali mi współczucia" - wspominała aktorka.

Rak zaatakował ją dokładnie w momencie, gdy jej małżeństwo zaczęło się sypać.

"Pewnie inna kobieta w mojej sytuacji uznałaby, że choroba to wystarczający ciężar do udźwignięcia i nie dokładałaby już do niego rozwodu, lecz ja byłam zdeterminowana. Pomyślałam, że skoro nie można uzdrowić relacji z drugą osobą, trzeba uzdrowić siebie" - wyznała, wspominając, co wydarzyło się w jej życiu w 2003 roku.

Małgorzata Pieńkowska przez całą chorobę... rozwodziła się z mężem, Jackiem Sobalą. Oficjalnie przestali być małżeństwem w 2005 roku, dopiero gdy aktorka pokonała raka.

Gwiazda "Emki" nie była zbyt długo samotna. Znalazła szczęście u boku Andrzeja Nersa, z którym związana jest do dziś.

Małgorzata Pieńkowska i Andrzej Ners: Historia miłości

Andrzej Ners, prezes jednego z miejskich przedsiębiorstw w Warszawie, w czasie, gdy poznał się z Pieńkowską związany był z Agnieszką Gołas, córką znanego aktora Wiesława Gołasa. Chociaż byli w separacji, to ciągle nie podjęli decyzji w sprawie rozwodu. Był to jeden z powodów, z których początkowo gorący romans gwiazdy "M jak miłość" był owiany tajemnicą. Zakochani niechętnie pokazywali się publicznie, chroniąc swoją prywatność. 

Małgorzata Pieńkowska przez prawie dziesięć lat czekała na moment, w którym będzie miała ukochanego na wyłączność. Podobno w pewnym momencie powiedziała: "dość" i zakończyła ich relację. W końcu Andrzej Ners uzyskał rozwód, a informację tę przekazała mediom... jego była żona. "Nasze małżeństwo to już przeszłość. Rozstaliśmy się w pokojowy sposób, każde z nas ma nowe życie, ale łączą nas dobre stosunki. W związku z tym w ogóle mi nie przeszkadza, że mój były mąż jest uczuciowo związany z panią Pieńkowską" - mówiła w rozmowie z "Twoim imperium".

W mediach niemal do razu pojawiły się doniesienia o rychłym ślubie 51-letniej wówczas aktorki i jej 60-letniego partnera. Szybko okazało się jednak, że znana aktorka nie zamierza ponownie zawierać małżeństwa. "To dobre dla 20-latek" - mówiła w "Rewii" jej przyjaciółka".

Córka Małgorzaty Pieńkowskiej została aktorką

Ina Sobala, córka aktorki, również grała w "M jak miłość". Jest absolwentką wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i całkiem nieźle radzi sobie w zawodzie. Młoda aktorka ma już na swoim koncie udział w serialach "Chyłka. Zaginięcie", "39 i pół tygodnia" oraz w "Emce", a także epizodzik w filmie "Najlepszy". 14 maja 2020 aktorka poinformowała, że opuszcza "M jak miłość". Od tamtej pory regularnie pojawia się na szklanym ekranie. Widzowie mogli ją oglądać m.in. w "Rodzinie na Maxa" czy netfliksowej serii filmowej "Miłość do kwadratu".

Małgorzata Pieńkowska: Co robi dziś?

Dziś Małgorzata Pieńkowska ma 58 lat. Regularnie pojawia się w nowych odcinkach "M jak miłość". W życiu jej bohaterki, Marysi, nie brakuje zawirowań i intryg. Na co dzień aktorka mieszka na Saskiej Kempie w Warszawie. Aktywnie prowadzi konto na Instagramie, gdzie śledzi ją prawie 60 tys. obserwatorów. Prywatnie jest miłośniczką sportu - zanim została aktorką, była koszykarką. Od lat uwielbia grę w tenisa.

Czytaj więcej: Teresa Lipowska tylko raz poszła po podwyżkę. Zachęcił ją Witold Pyrkosz

swiatseriali/AIM
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Pieńkowska | M jak miłość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy