Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 388252
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Małgorzata Lewińska: Od "Lokatorów" do "M jak miłość". Co słychać u polskiej aktorki?

Jako uwodzicielska Laura Kościeniecka w "Przedwiośniu" rozpalała męską wyobraźnię do czerwoności. W roli Patrycji Cwał-Wiśniewskiej, sympatycznej bohaterki popularnych seriali komediowych "Lokatorzy" oraz "Sąsiedzi", bawiła telewidzów do łez. Ostatnio można ją oglądać w "M jak miłość". Co dziś słychać u Małgorzaty Lewińskiej?

Małgorzata Lewińska: Aktorka nie tylko komediowa

Ostatnio na kinowym ekranie Małgorzata Lewińska pojawiła się w 2019 roku, w filmie "Futro z misia" w reżyserii swojego kolegi Michała Milowcza, z którym przez lata tworzyła zgrany duet małżeński w "Lokatorach" i "Sąsiadach". Co ciekawe, została obsadzona w roli zakonnicy, podobnie jak w filmie Michała Konrada "Miłość i miłosierdzie", o polskiej świętej Faustynie Kowalskiej.

Reklama

W zeszłym roku dołączyła do obsady serialu "M jak miłość", gdzie wciela się w postać Olgi Jaszewskiej, matki sprawiającego problemy wychowawcze nastolatka (Iwo Wiciński).

Regularnie nagrywa audiobooki. Jednak największe pole do popisu zawodowych umiejętności daje aktorce teatr. Aktualnie występuje w kilku spektaklach: "Cudownej terapii", "Windzie do nieba", "Babskim przekręcie", z którym wyrusza wkrótce do Ameryki, czy musicalu "Romeo i Julia" wystawianym w Teatrze Studio Buffo, w którym gra Panią Capuletti. Jeszcze tej jesieni szykuje też premierę nowego spektaklu.

Małgorzata Lewińska w roli pedagoga

Co więcej, Małgorzata Lewińska od wielu lat doskonale sprawdza się w roli pedagoga, prowadząc zajęcia teatralne i warsztaty aktorskie. Współpracuje m.in. ze Studiem Piosenki Metro, której patronuje Teatr Buffo, przygotowując uczniów, z rozsianych po całej Polsce szkół musicalowych, do występów na scenie. Najlepsi z nich, wyłonieni w drodze konkursów, trafiają niejednokrotnie na deski Teatru Buffo. Kilkoro uczniów Małgorzaty Lewińskiej gra na przykład w hitowych musicalach - "Piotruś Pan", "Metro", "Romeo i Julia".

Swój pedagogiczny potencjał może również realizować współpracując z Fundacją Po Drugie, która zajmuje się młodzieżą wykluczoną, głównie zagrożoną bezdomnością. Pod jej egidą udało się zrealizować ciekawe projekty społeczno-teatralne. Pierwszy, którego tematem przewodnim było wykluczenie, nosił nazwę "Krzyk". W jego ramach powstał spektakl "Clamor Circus" z udziałem seniorek, młodzieży głuchej i niedosłyszącej oraz chłopców z poprawczaka. Drugi projekt "Nie masz nic, możesz mieć wszystko", tym razem pod hasłem bezdomności, zwieńczył spektakl "Piotruś Punk".

W tej chwili Małgorzata Lewińska przygotowuje kolejne przedstawienie z podopiecznymi Fundacji. 23 czerwca w Teatrze Lalka odbędzie się premiera przedstawienia "Ballady hultajskie", w ramach programu Różnorodna Warszawa.

"Spektakl jest śpiewogrą, opartą w dużej mierze na piosenkach Grzesiuka, choć nie tylko. Są też teksty Tuwima, Słonimskiego, współczesne. Aranżacje adekwatne do naszej młodzieży: hip-hop, techno, trochę jazzu, awangardy, klasyki. Jednym słowem, różnorodnie. 21 czerwca w Młodzieżowym Centrum Kultury na Łazienkowskiej mamy próbę generalną z publicznością. 22 czerwca gramy w Teatrze Ochoty, 23 czerwca w Tatrze Lalka jest premiera. Będzie też jeden spektakl uliczny - 3 lipca na Ząbkowskiej, na podwórku knajpki Łysy Pingwin. Zapraszamy" - zachęca Małgorzata Lewińska.

Aktorka przyznaje, że etos, misja i zacięcie wychowawcze to wartości, które wyniosła z Ogniska Teatralnego Machulskich. Razem z nią miłością do teatru zarażali się wówczas m.in. Piotr Adamczyk, Ewa Konstancja-Bułhak i Jowita Budnik. Jej rocznik w warszawskiej PWST też był wyjątkowy. Studiowali na nim m.in. Agata Kulesza, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Herman, Anna Samusionek, Dominika Ostałowska, Redbad Klynstra - Komarnicki.

Małgorzata Lewińska prywatnie

W życiu prywatnym Małgorzata Lewińska jest mamą czwórki fantastycznych dzieci.

Najstarsza córka, 29-letnia Nastazja, pracuje jako instruktorka narciarstwa i realizatorka w studiu nagrań. W czasie wolnym oddaje się natomiast swojej pasji podróżniczej i razem z chłopakiem zwiedza świat. Z wykształcenia jest filologiem klasycznym i świetnie pisze, o czym można się przekonać czytając jej podróżniczego bloga.

Młodsza córka, 23-letnia Helena, to dobrze zapowiadająca się wokalistka i autorka tekstów. Koncertuje, studiuje w Londynie komponowanie piosenek. Zdążyła już nagrać płytę i podpisać kontrakt z wytwórnią muzyczną.

Najmłodsze pociechy, 8-letnie bliźniaki Antek i Franek, to - jak przyznaje aktorka - na razie wielka niewiadoma. Chłopcy mają co prawda predyspozycje aktorskie, dobry słuch, poczucie rytmu, kreatywność i wyobraźnię, ale jaką wybiorą w życiu drogę, dopiero czas pokaże.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL