M jak miłość

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 390713
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Katarzyna Cichopek żegna Andrzeja Precigsa. Aktorka popłakała się na wizji

W niedzielę rano media obiegła informacja o śmierci Andrzeja Precigsa - wybitnego aktora serialowego i filmowego. Artysta od ponad dwóch dekad wcielał się w Zbyszka Filarskiego, ojca serialowej Kingi, którą gra Katarzyna Cichopek. Gwiazda TVP w bardzo wzruszający sposób pożegnała aktora podczas niedzielnego wydania programu "Pytanie na śniadanie".

Andrzej Precigs nie żyje

"Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs - wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj Przyjacielu.." - można przeczytać na fejsbukowym profilu Związku Artystów Scen Polskich.

Informację o śmierci aktora potwierdził także jego przyjaciel, Tomasz Lerski. Póki co nieznana jest dokładna przyczyna śmierci artysty. Wiadomo natomiast, że od dłuższego czasu walczył z chorobą. 

Reklama

Precigs ma na koncie dziesiątki ról filmowo-serialowych. Widzowie mogą kojarzyć go m.in. z "Daleko od szosy", "07 zgłoś się", "Nad Niemnem", czy "Klanu". Prawdziwą popularność aktorowi przyniósł jednak serial "M jak miłość", w którym grał od ponad dwóch dekad. Precigs w produkcji TVP wcielał się w Zbigniewa Filarskiego, czyli ojca Kingi, bohaterki granej przez Katarzynę Cichopek. 

Katarzyna Cichopek pożegnała Andrzeja Precigsa

Precigs i Cichopek grali w serialu "M jak miłość" od początku, czyli od 2000 roku. Oboje nie ukrywali, że łączy ich przyjaźń. Nic więc dziwnego, że gdy w niedzielnym wydaniu "Pytania na śniadanie" wyemitowano materiał o nieżyjącym już aktorze, Katarzyna Cichopek nie potrafiła ukryć łez. Tuż po materiale zabrała głos i pożegnała kolegę z planu. 

"Ja chciałabym od siebie tylko dodać, że to był niesamowicie ciepły człowiek, bardzo rodzinny, mój przyjaciel, człowiek, którego poznałam 23 lata temu. Jest mi bardzo przykro. Wyrazy współczucia dla rodziny. Andrzeju, tatusiu, żegnaj" - wyznała na wizji.

Potem zamieściła także post na Instagramie, w którym wspomina zmarłego aktora. Jej słowa poruszyły internautów.

Andrzeja Precigsa niedawno pożegnała także ekipa "M jak miłość". Na oficjalnym profilu serialu na Instagramie pojawił się post, w którym produkcja wyraziła smutek i ubolewanie nagłą śmiercią kolegi.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Precigs | Katarzyna Cichopek | M jak miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy