M jak miłość
Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 392351
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Iwo Wiciński: Gwiazdor "M jak miłość" już tak nie wygląda!

Iwo Wiciński dał się poznać szerokiej publiczności nie tylko z roli w serialu "M jak miłość", ale także w "Drugiej szansie" i "Na dobre i na złe". Choć w produkcji TVP gra nastolatka, to sam niedawno osiągnął pełnoletność. Metamorfozę aktora można ocenić gołym okiem, oglądając zdjęcia, które opublikował w mediach społecznościowych.

Iwo Wiciński, czyli Dawid z "M jak miłość" urodził się 22 maja 2004. Po raz pierwszy przed kamerą stanął mając zaledwie 5 lat. Od tego czasu jego kariera rozwija się w szalonym tempie. Poza rolą w najchętniej oglądanym polskim serialu na koncie ma występy w reklamach, filmach oraz spektaklach teatralnych. Często użycza również głosu bohaterom bajek czy filmów animowanych. 

Reklama

Iwo Wiciński: Kariera i najważniejsze role

Debiutem młodego aktora była rola w serialu "Dzieciaki Mini Mini". Później pojawił się w filmach "Mały Jakub", "Czarny młyn", "Okna i samoloty"; czwartym i piątym sezonie "Drugiej szansy" (gdzie wcielił się w Filipa), w "W rytmie serca" i w drugim odcinku pierwszego sezonu netfliksowego "Wiedźmina". Na teatralnych deskach grał w przedstawieniach dla dzieci i młodzieży, takich jak "Królowa Śniegu", "Księżniczka z Burbona". Występował także w "Teleranku".  

Iwo Wiciński ukończył Studium Teatralne Mała Syrenka oraz Studium Teatralne Mała Filmówka przy WSF. Największą popularność przyniosły mu role w serialach "Na dobre i na złe" (grał Jędrka) oraz "M jak miłość". Wydaje się, że aktora czekają w przyszłości same sukcesy.

"M jak miłość": Iwo Wiciński jako Dawid

Iwo Wiciński dołączył do obsady sztandarowej produkcji TVP2, czyli "M jak miłość" w 2021 roku. Pierwszy raz w Grabinie pojawił się w 1556. odcinku serialu. Od tego czasu sporo przeżył i namieszał w życiu Mostowiaków, szczególnie Basi (Karina Woźniak).

Aktor jest także aktywny na Instagramie, gdzie obserwuje go obecnie przeszło 55 tys. osób. Wiciński chętnie publikuje tam zdjęcia z profesjonalnych sesji zdjęciowych, ale także prywatne kadry. 

  

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: M jak miłość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy