Reklama

Agnieszka Warchulska: Gwiazda "M jak miłość" nagle zniknęła z TV

Zauroczyła widzów w "M jak miłość", jednak nagle zniknęła z serialu. Co stało się z Agnieszką Warchulską? Co robi dziś?

Agnieszka Warchulska wcale nie miała zamiaru zostać aktorką. Po maturze zdała na anglistykę, ale studia na tym wydziale szybko ją znudziły. Uznała, że powinna robić coś, co po prostu będzie lubiła robić.

Aktorstwo wydało się jej dobrym pomysłem... Na egzamin do krakowskiej szkoły teatralnej poszła w nieco na nią za dużej sukience, nie umalowana i z rozpuszczonymi włosami.

Jej debiutem aktorskim była rola w "Cwale", filmie Krzysztofa Zanussiego z 1995 roku. Później pojawiła się zarówno na małym i dużym ekranie - wystąpiła m.in. w serialach "Sława i chwała", "Pierwszy milion", "Na Wspólnej", "Tak czy nie", "Przystań", "Na krawędzi", "Diagnoza". Widzowie mogli zobaczyć ją także w filmach "Szelest", "Wieża", "Mleko", "Powrót", "365 dni".

Reklama

Fani produkcji telewizyjnych pokochali ją za rolę Alicji Schmidt w "M jak miłość". W 2008 roku po czterech latach Agnieszka Warchulska zniknęła ze sztandarowego serialu TVP2.

W jednym z wywiadów powiedziała: "Żałuję, bo była to rola nie tylko ciekawa aktorsko, ale i lubiana przez widzów. Spotykałam się z pozytywnymi opiniami. Scenarzyści zdecydowali inaczej".

Aktorka nie miała jednak żalu do scenarzystów, którzy wypisali jej postać z produkcji.

"Uważam, że w życiu jedna furtka się zamyka, by mogła otworzyć się następna" - stwierdziła.

W 2019 roku Agnieszka Warchulska dołączyła do obsady innego serialu telewizyjnej Dwójki, mianowicie  "Barw szczęścia".

Wcieliła się w postać Izy Małek, która mocno namieszała w życiu Łukasza (Michał Rolnicki).

Co aktorka robi teraz? W 2020 r. Agnieszka Warchulska miała wystąpić w spektaklu "Dom lalki. Część 2", jednak z powodu pandemii projektu nie udało się zrealizować.

Widzowie mogą oglądać ją również w krótkometrażowym filmie fabularnym zatytułowanym "Stancja".

Dziś angażuje się w akcje środowiska artystycznego. Na zdjęciu poniżej widzimy ją podczas ubiegłorocznego spaceru środowisk artystycznych, z postulatami do rządu, m.in. powrotu do minimum 50 proc. frekwencji podczas wydarzeń kulturalnych.

Prywatnie Agnieszka Warchulska jest żoną Przemysława Sadowskiego. Poznali się na planie serialu "Pierwszy milion".

O swoim związku i trudnościach z jakimi musieli się zmierzyć, aktorka opowiadała na łamach "Gali": 

"Poznawaliśmy swoje rodziny na pogrzebach. To ustawia perspektywę. Uczy pokory. To nie była tylko zabawa w kino, kawiarnie, spacerki letnim wieczorem, ale też zderzenie z poważnymi problemami tej drugiej osoby. Na dzień dobry od razu wiesz, z kim masz do czynienia".

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne