Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 367421
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

15 lat "M jak miłość": Alfabet serialu

Premierowy odcinek najpopularniejszej w Polsce telenoweli wyemitowano 4 listopada 2000 roku. Z okazji okrągłej rocznicy serialu postanowiliśmy stworzyć alfabet, który jest subiektywnym wyborem redakcji. Kto mimo choroby nie zrezygnował z pracy na planie? Ile czasu minęło od tragicznej śmierci Hanki? Czyje narodziny wzbudziły ogrom emocji?


ReklamaA jak amanci

Andrzej Łapicki wcielił się w Tadeusza Budzyńskiego, wuja Andrzeja (Krystian Wieczorek). I od razu stało się jasne, że przystojny młody prawnik flirtowanie odziedziczył w genach. Po przybyciu do Grabiny starszemu panu w oko natychmiast wpadła bowiem Barbara (Teresa Lipowska). Żona Lucjana (Witold Pyrkosz) miała też innego adoratora. Mowa o poznanym w Nałęczowie Stanisławie (Włodzimierz Matuszak).

C jak cud

Podczas jednej z akcji policyjnych Tomek (Andrzej Młynarczyk) odniósł obrażenia, w wyniku których do końca swoich dni miał poruszać się na wózku. Aż wydarzyło się coś niespotykanego. Kiedy jego synek zakrztusił się pestką, sparaliżowany Chodakowski odzyskał władzę w nogach i zapobiegł tragedii!

E jak epizody

Przez 15 lat w obsadzie dochodziło do wielu rotacji, raz bardziej spektakularnych, raz mniej. Co nie oznacza, że na uwagę nie zasługują również barwne rólki dalszego planu. Krzysztof Ibisz pojawił się jako telewizyjny gwiazdor. Natomiast Krzysztof "Diablo" Włodarczyk zagrał trenera bokserskiego, z którym ćwiczył Marcin Chodakowski (Mikołaj Roznerski). Obaj panowie zostali zatem zatrudnieni... po warunkach.

G jak Grabina

W tym tygodniu Barbara i Lucjan wrócą do domu wyremontowanego po pożarze przez Ewę i Marka (Dominika Kluźniak, Kacper Kuszewski). A czy wiecie, że weranda, na której bohaterowie często toczą dyskusje, tak naprawdę znajduje się w miejscowości Piaski? A hala zdjęciowa z wnętrzami - w okolicach Warszawy? - Gdy schodzimy z werandy i idziemy do sadu, to w rzeczywistości musimy pokonać 10 km. Kiedy wychodzimy z kuchni i chcemy być na werandzie, wtedy jedziemy 15 km - zdradziła odtwórczyni roli Barbary.

J jak Joanny

W 2012 roku Joanna Koroniewska ogłosiła, że odchodzi z serialu. Długo spekulowano, czy w roli Małgosi zastąpi ją Barbara Kurdej-Szatan. Ku zaskoczeniu wszystkich aktorka dostała szansę, by stworzyć nową postać... Joannę, która zakocha się w Tomku! Ot, subtelny pstryczek w nos od scenarzystów dla plotkarzy.

K jak kochanki

Paweł Zduński (Rafał Mroczek) z pewnością mógłby pretendować do tytułu casanovy małego ekranu. Jego pierwszą wielką miłością była Teresa (Joanna Sydor). Niestety, dzieliła ich różnica wieku i bagaż doświadczeń. Romansował też m.in. z Sylwią (Anna Gzyra), Mirką (Andżelika Piechowiak) i Majką (Laura Samojłowicz). Niemniej wierność aż po grób ślubował dopiero dwukrotnie. Najpierw Joannie (Agnieszka Więdłocha), a jakiś czas temu obecnej żonie, Ali (Olga Frycz). Wszyscy wiemy natomiast, że kobietą jego życia jest Madzia (Anna Mucha).

M jak Maria

Małgorzata Pieńkowska, serialowa Marysia Rogowska,12 lat temu dowiedziała się, że ma raka piersi. Mimo to cały czas intensywnie pracowała na planie. - Jestem wdzięczna kolegom, że dali mi siłę. Polegało to przede wszystkim na tym, że nikt mnie nie oszczędzał. Taka postawa uratowała mi życie - wspomina aktorka wygraną walkę z ciężką chorobą.

N jak narodziny

Ostatnio pośrodku lasu przyszła na świat córeczka Natalki (Marcjanna Lelek). Równie przerażające chwile przeżyła Kinga (Katarzyna Cichopek). Zduńska zaczęła rodzić, gdy była zupełnie sama w domu. Jej aniołem stróżem okazała się Marysia, która właśnie tego dnia wróciła z Norwegii i odebrała poród, jak na wykwalifikowaną pielęgniarkę przystało.

P jak piosenka

"M jak miłość, krew i wino, nagły blask, gdy kochasz pierwszy raz..." śpiewa Beata Kozidrak, wokalistka zespołu Bajm. Ale początkowo serial otwierała piosenka w wykonaniu Wojciecha Gąssowskiego.

S jak seniorzy

Być może nie wszyscy pamiętają, że w premierowej odsłonie telenoweli Barbara i Lucjan świętowali 40. rocznicę ślubu. Później byliśmy świadkami złotych godów, a teraz czekamy na diamentowe, ponieważ bez seniorów rodu Mostowiaków trudno wyobrazić sobie "M jak Miłość". - Spotkałam tysiące ludzi, którzy twierdzą, że jesteśmy ich rodziną - przyznaje Teresa Lipowska.

Ś jak śmierć

Niebawem miną cztery lata od emisji odcinka, w którym Hanka (Małgorzata Kożuchowska) straciła życie w wypadku samochodowym. To było jedno z najdramatyczniejszych wydarzeń w historii serialu. Wiosną tego roku we wstrząsających okolicznościach zmarła zaś Kasia (Agnieszka Sienkiewicz).

Z jak zamiana miejsc

Pamiętacie Rafała (Przemysław Bluszcz), prześladowcę Anny granej przez Tamarę Arciuch? Wyszło na jaw, że mężczyzna był żonaty z kobietą łudząco podobną do Gruszyńskiej. Tak oto aktorce dane było wystąpić w podwójnej roli. Z kolei Rafał i Paweł Mroczkowie przyznali publicznie, że kiedyś z powodu choroby musieli zastąpić się na zdjęciach. I choć są bliźniętami, nie umknęło to uwadze widzów!


Kurier TV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje