Reklama

Licencja na wychowanie

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 365
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kto rządzi w tym serialu?

Zgodnie z tradycją szefem familii Barańskich powinien być Ryszard. On święcie wierzy, że tak jest, ale czasem trzeba go wyprowadzić z błędu.

Zazwyczaj przeświadczenie Ryszarda (Dariusz Wiktorowicz), że sprawuje rządy silną ręką, nikomu nie przeszkadza. Po co kłócić się o taką błahostkę? Roma (Jolanta Fraszyńska) ma na to zbyt dużo rozsądku.

Reklama

W kilku najbliższych odcinkach ojciec rodziny dowie się jednak, że jego pozycja jest inna, niż sądził. Awans w firmie i związaną z nim propozycję wyjazdu do Niemiec uzna za swój sukces. Bliscy mają się cieszyć razem z nim, czym prędzej się spakować i jechać w świat. Ale nikt nie ma na to ochoty. Zostawić dom, szkoły, kolegów? Nic z tego! Trudno będzie przełamać wspólny front Romy i dzieci.

W domu Barańskich zapanują nastroje powstańcze. W rezultacie Ryszard będzie musiał odbyć trudną rozmowę z szefem i porzucić marzenia.

Porażkę odreaguje, grając twardziela. Zauważy, że pijany motocyklista szarpie się z dziewczyną, próbując wciągnąć ją na motor. Ruszy jej na pomoc. Jednym ciosem powali mężczyznę na ziemię i ku swojemu przerażeniu stwierdzi, że chyba go zabił. Razem z żoną, świadkiem zajścia, trafi na policję. Na szczęście, nie będzie to początek kryminalnej kariery Ryszarda, chociaż na pewno nie wzmocni jego pozycji w domu.

Czy to znaczy, że prawdziwe rządy sprawuje Roma? Ma na to ochotę, ale i jej pomysły bywają chybione. Kiedy spróbuje pomóc Łukaszowi (Bruno Jasieński), porzuconemu bez żadnej sensownej przyczyny przez Wiktorię (Marta Bitner), wplącze się w kłopoty. Cóż, nie tak łatwo żyć w tradycyjnej rodzinie. Ale bywa to zabawne.

Najbliższy odcinek "Licencji na wychowanie" dzisiaj, 8 listopada, o 19:00 w TVP2.

IP

Dowiedz się więcej na temat: Licencja na wychowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama