Reklama

Will Smith miał problemy finansowe! Pożyczył pieniądze od dilera

Nie jest tajemnicą, że w przeszłości Will Smith zmagał się z poważnymi problemami finansowymi. Zanim zdobył rolę w serialu "Bajer w Bel-Air", nie stać go było na zapłacenie podatku. Urząd skarbowy domagał się od niego zapłaty za dwa i pół roku! By odbić się od dna, przyszły gwiazdor pożyczył pieniądze od dilera narkotyków.

Will Smith miał problemy finansowe

Pod koniec lat 80. Will Smith był raperem i działał pod pseudonim The Fresh Prince. Do spraw finansowych podchodził wówczas dosyć lekkomyślnie. 

O tym, do czego go to doprowadziło, opowiedział Idrisowi Elbie, który był gospodarzem spotkania autorskiego poświęconego książce "Will". Smith wyznał, że w tamtym czasie przez dwa i pół roku nie płacił podatków. Jego dług wobec fiskusa był bardzo duży, gdyż pierwszy hitowy singiel Smitha, "Girls Aint Nothing But Trouble", rozszedł się w nakładzie 3 milionów egzemplarzy. 

Smith wiedział, że ze skarbówką nie ma żartów, więc w końcu postanowił zapłacić zaległe podatki. Miał mu w tym pomóc sukces muzyczny. Will miał nadzieję, że szybko uda mu się wydać album i odzyska płynność finansową. Niestety, projekt nie wypalił więc Smith musiał sprzedać cały swój majątek - dopiero co kupiony dom, samochody i motocykl. To jednak nie wystarczyło, by spłacić dług. 

Reklama

To, jak nazwał profesję swojego kolegi, wywołało śmiech na sali, gdyż widownia wiedziała, że chodzi o dilera narkotyków.

Zobacz też: Robert Moskwa: Romans aktora "M jak miłość" wywołał burzę!

Will Smith zdobył upragnioną sławę

Dzięki tej pożyczce Will mógł spłacić brakującą część należności wobec fiskusa i mógł pozwolić sobie na przeprowadzkę z Filadelfii do Los Angeles, gdzie chciał rozpocząć karierę aktorską. Tam bardzo szybko osiągnął sukces. W 1990 r. podpisał kontakt z telewizją NBC na udział w serialu "Bajer z Bel-Air", który stał się jednym z najpopularniejszych sitcomów w Ameryce.

Więcej ciekawostek z życia tego gwiazdora przynosi jego autobiografia zatytułowana "Will". W polskiej wersji językowej książka ukaże się 24 listopada.

Zobacz też: Jeremy Renner gotów był zerwać kontrakt z Marvelem

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Smith Will

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje