Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9916
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Walczy o prawa zwierząt!

Anna Chodakowska, czyli niezapomniana Renata Glinicka z pierwszej polskiej telenoweli "W labiryncie", od wielu lat żyje z dala od show-biznesu. Aktorka bardziej od towarzystwa ludzi woli towarzystwo... zwierząt.

- Każde zwierzę jest godne podziwu i szacunku, czego na pewno nie można powiedzieć o wszystkich ludziach. Zwierzęta są czyste w sensie uczuciowym i psychicznym, nie ma zwierząt wrednych, a ludzie? Cóż, tylko niektórzy bywają interesujący - powiedziała Anna Chodakowska w wywiadzie.

Aktorka od wielu lat walczy o to, by w Polsce respektowana była i przestrzegana ustawa o ochronie zwierząt. Była nawet ekspertem senackiej komisji pracującej nad nowelizacją tej ustawy oraz inicjatorką i jedną z założycielek Komitetu Ochrony Zwierząt.

Reklama

- Wstydzę się ludzkiej bezmyślności wobec zwierząt i jestem zawiedziona, że człowiek bywa tak tępy, że nie potrafi nauczyć się najprostszej rzeczy - bezinteresownego szacunku dla drugiej żyjącej istoty. Trzeba wyrobić w społeczeństwie pewne odruchy! Gdy ludzie bezmyślni zaczną być "rąbani po kieszeni" i wsadzani do więzienia, może zaczną myśleć - mówiła w czasie, gdy pracowała w komisji senackiej.

Anna Chodakowska twierdzi, że walka o prawa zwierząt rozgrywa się na dwóch płaszczyznach.

- Po pierwsze - jest to praca merytoryczna, czyli walka o ustanowienie przepisów, które chronić będą zwierzęta przed... ludźmi. Drugi aspekt walki o prawa zwierząt to działania praktyczne, czyli po prostu pomaganie zwierzętom, opiekowanie się nimi, leczenie, karmienie. Robię to we własnym domu, za własne pieniądze - opowiada aktorka.

Anna Chodakowska zdaje sobie sprawę, że fakt, iż nie jest anonimowa, bardzo pomaga jej w staraniach, by zwierzętom w Polsce nie działa się krzywda.

- Mam znaną twarz i nazwisko, a już samo to otwiera przede mną wiele drzwi. Myślę jednak, że są wartości rozwijające się w człowieku bez względu na to, kim ten człowiek jest. Walczyłabym o prawa zwierząt niezależnie od zawodu, jaki bym uprawiała - mówi.

 


Agencja W. Impact
Dowiedz się więcej na temat: W labiryncie | Anna Chodakowska | seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy