Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9892
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ryszard Ostałowski: Tragiczne losy polskiego aktora

Znany aktor filmowy i teatralny, Ryszard Ostałowski, urodził się 11 maja 1934 roku. Jego talent można było podziwiać na deskach teatralnych.

Przez lata grał na warszawskich scenach: Teatru Dramatycznego, Teatru Ludowego, Teatru Współczesnego. Związany był również z Teatrem Polskim w Poznaniu, gdzie występował w 1965 i 1966 roku.

Po raz pierwszy Ryszard Ostałowski pojawił się na kinowym ekranie w filmie "Trzy starty". Później przyszedł czas na role w "Trędowatej", "Pożegnaniu z Marią", "Potopie", "Szczurze".

Grywał również role epizodyczne w kultowych polskich serialach.

W filmografii aktora znalazły się takie uwielbiane przez widzów produkcje jak "07 zgłoś się", "Alternatywy 7", "Punkt widzenia", "Dom" czy "Polskie drogi". Jego ostatnią rolą była postać komendanta w jednym z odcinków "Zmienników".

Reklama

Niestety, jego kariera jak i życie prywatne zniszczyło uzależnienie od alkoholu. O tragicznych losach oraz śmierci ojca opowiedziała swego czasu w jednym z wywiadów jego córka Dominika Ostałowska ("M jak miłość").

Rodzice aktorki rozwiedli się, kiedy miała trzy lata. Przyczyną był alkohol. Ryszard Ostałowski oddalił się od córki oraz rodziny. Dominika Ostałowska starała się mu pomóc; aktora podobno widywano na ulicy, jak żebrał o papierosy.

W rozmowie z magazynem "Rewia" Dominika Ostałowska powiedziała: "Ojciec był alkoholikiem. To nas rozdzieliło. Kiedy próbowałam się do niego zbliżyć, los nie dał nam szansy na przyjaźń". Mimo tego nigdy nie narzekała na swoje dzieciństwo: "Z mamą zawsze byłyśmy blisko. Dzięki niej miałam spokojne dzieciństwo na warszawskiej Pradze".

Ryszard Ostałowski zmarł w biedzie 2 listopada 1998 r. w Drewnicy. Nigdy nie nawiązał kontaktu ze swoją dorosłą córką.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy