Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9804
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Rebecca Gilling: Ucieczka z raju

Rebecca Gilling zrezygnowała z kariery, będąc u szczytu popularności. Co gwiazda lat 80. robi dziś?

"Powrót do Edenu" w latach 80. był serialem, który dorównywał popularnością "Dynastii" czy "Dallas". Produkcja jest zresztą australijską odpowiedzią na te znane, amerykańskie opery mydlane i nie zawiódł oczekiwań widzów, w naszym kraju także okazał się wielkim hitem, który oglądały miliony.

Fabuła koncentrowała się na losach Stephanie Harper, zamożnej kobiety, którą zazdrosny o jej fortunę i zdradzający ją z inną bohaterką mąż dosłownie zostawia krokodylom na pożarcie.

Jednak Stephanie wychodzi z opresji cało. Przechodzi operację plastyczną, zostaje modelką i zaczyna planować zemstę na ludziach, którzy ją skrzywdzili.

Reklama

W główną rolę w "Powrocie do Edenu" wcieliła się urodzona w Sydney Rebecca Gilling. Jej ojciec, architekt, pragnął, żeby córka została lekarką. Gilling zdecydowała się jednak, przynajmniej z początku, pójść w jego ślady.

Ukończyła architekturę, ale kiedy na jej biurko zaczęły pojawiać się propozycje zagrania w reklamach, chętnie je przyjmowała.

Przez pewien czas była modelką, aż w 1974 roku zadebiutowała na dużym ekranie. Zagrała postać Diany Moore w produkcji "Number 96: Film Version". Pojawiła się w thrillerze "Tajemnica drzwi", serialach "Chopper Squad" i "Glenview High" (1977-1979).

Rola Stephanie Harper była największą w jej karierze. Później co prawda Rebecca Gilling wystąpiła w kilku telewizyjnych produkcjach i serialach (np. "Niebezpieczne życie"), ale żaden z projektów nie przyniósł jej takiej sławy i popularności jak australijska opera mydlana.

Na fali popularności aktorka w 1986 roku odwiedziła Polskę.

Nie brylowała na bankietach ani imprezach branżowych - zamiast tego wpadła z wizytą do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. 

Kilka lat później wprawiła wszystkich w zaskoczenie oznajmiając, że kończy karierę filmową. Od tego czasu jej życie jest tajemnicą. Aktorka nie udziela wywiadów, nie pojawia się na imprezach, stroni od mediów społecznościowych.

Na przestrzeni ostatnich lat wystąpiła gościnnie w kilku programach telewizyjnych, jednak nie zamierza powracać do aktorstwa.

Rebecca Gilling obecnie poświęca się ekologii oraz ochronie środowiska. Od blisko 30 lat współpracuje z organizacją Planet-Ark.

Prywatnie jest rozwódką i matką dwójki dzieci.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy