Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9397
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Pensjonat pod różą": Co dziś robią gwiazdy serialu?

"Pensjonat pod różą" był jednym z najbardziej lubianych polskich seriali początku XXI wieku. Przez plan produkcji przewinęło się wiele znanych aktorskich nazwisk, ale nie wszystkim udało się zaistnieć w show-biznesie. Co dziś robią główne gwiazdy serialu?

"Pensjonat pod różą": Fabuła i bohaterowie

Pierwszy odcinek serialu "Pensjonat pod różą" został wyemitowany w lutym 2004 roku na antenie Polsatu. Losy trzech przyjaciółek oraz gości pensjonatu można była śledzić przez pięć sezonów. W głównych rolach wystąpiły Magdalena Walach, Agata Kulesza oraz Marzena Trybała. Przez plan serialu przewinęło się również wiele znanych i lubianych osób z show-biznesu. 

Serialowy pensjonat był głównym miejscem akcji. Widzowie trafiają tam dzięki Iwie (Magdalena Walach), trzydziestoletniej pracowniczce banku, która otrzymała go w spadku po zmarłej ciotce. Do tego niespodziewanego "daru od losu" początkowo podchodzi z niechęcią. Jednak splot pewnych wydarzeń sprawia, że praca w pensjonacie staje się dla Iwy początkiem nowego życia. 

Reklama

Iwa może liczyć na wsparcie Maryli (Marzena Trybała), która w przeszłości była jej nauczycielka i stała się bliską przyjaciółką. 45-latka jest mocno doświadczoną przez los kobietą. Po śmierci drugiego męża samotnie wychowywała dorosłego już syna, Mikołaja. 

Zgodnie z zasadą "przyjaciele moich przyjaciół są też moimi przyjaciółmi" do życia Iwy wkracza również Dusia (Agata Kulesza), która od lat przyjaźni się z Marylą. 38-letnia Dusia po urodzeniu córki porzuciła studia, by zająć się rodziną. Gdy córka podrasta, kobieta stara się uniezależnić, co nie podoba się jej mężowi, Tomkowi. 

Magdalena Walach nie schodzi z ekranów

Od emisji ostatniego odcinka mija w tym roku 15 lat. W tym czasie w życiu gwiazd serialu zaszło wiele zmian. Magdalena Walach nadal należy do grona lubianych aktorek. "Niczego w moim życiu bym nie zmieniła, gdybym miała przeżyć je jeszcze raz" - mówiła przy okazaji swoich 40. urodzin. Rola w "Pensjonacie pod różą" była przełomem w jej kerierze. Po tym występie została wręcz zasypana ofertami kolejnych ról. 

Zagrała m.in. Martę Michalską w "Twarzą w twarz", Alicję Pawłowicz w "Tancerzach", Alex Najman w "Usta Usta", Ewę Szotkiewicz w "Prawie Agaty", podkomisarz Lucynę Szmidt w "Komisarzu Aleksie" i Agnieszkę Olszewską w "M jak miłość". 

Aktorka prywatnie związana jest z Pawłem Okraską. Aktorska para poznała się jeszcze na studiach. Po wielu latach przyjaźni para pobrała się w 2002 roku, cztery lata później na świat przyszedł ich syn. Chociaż media wielokrotnie pisały o kryzysie w ich związku, to do dzisiaj tworzą udane małżeństwo. Konsekwentnie chronią swoją prywatność i unikają pozowania na ściankach.

Marzena Trybała: Aktorska emerytura nie dla niej!

Marzena Trybała od lat zachwyca na ekranie. W latach 80. i 90. XX wieku specjalnością Trybały były role kobiet silnych, ale też obdarzonych niezwykłym seksapilem. Wśród tych najważniejszych warto wymienić filmy "Widziało", "Pismak", "Miłość z listy przebojów", "C.K. Dezerterzy", "Komediantka", "Spowiedź dziecięcia wieku", "Oszołomienie", "Powrót wilczycy", "Korczak". Twórcy chętnie rozbierali piękną aktorkę na ekranie. Ktoś wyliczył, że "sceny rozbierane" zagrała w 25 filmach.

Chociaż już kilka lat temu mogłaby przejść na zasłużoną emeryturę, to wcale nie zamierza zwalniać tempa. Wciąż gra w nowych produkcjach filmowych, telewizyjnych oraz teatralnych. "Wciąż drzemią we mnie tęsknoty za większą satysfakcją, za fantastycznymi rolami w fantastycznych filmach czy w teatrze. Nie przebieram w scenariuszach, ale mogę sobie pozwolić, by odmówić przyjęcia jakiejś roli. Największym moim sukcesem jest chyba to, że nie muszę grać tego, czego nie chcę grać" - mówiła w jednym z wywiadów. 

Agata Kulesza: Jedna z najlepszych aktorek swojego pokolenia

Agata Kulesza jest obecnie największą gwiazdą serialu. Od lat uchodzi za jedną z najlepszych polskich aktorek swojego pokolenia. W ciągu ostatnich ośmiu lat dostała trzy Orły i Złotą Kaczkę, a rola w nagrodzonej Oscarem "Idzie" Pawła Pawlikowskiego przyniosła jej Nagrodę Krytyków Filmowych Los Angeles i międzynarodową sławę. Niedawno można ją było zobaczyć m.in. w serialach "Mój agent", "Skazana" czy "rodzince.pl" oraz w filmach "Wesele", "25 lat niewinności", "Śniegu już nigdy nie będzie". 

Głośno był również o życiu prywatnym aktorki. Po trwającej wiele miesięcy batalii sądowej uzyskała rozwód z operatorem Marcinem Figurskim. Aktorka dopiero niedawno zdecydowała się opowiedzieć o tym, co przeżywała, gdy były mąż publicznie oskarżał ją o stosowanie wobec niego przemocy psychicznej. "Dziś jestem w innym miejscu, ale wtedy musiałam skorzystać z fachowej pomocy. Zgłosiłam się na terapię" - wyznała w rozmowie z "Twoim Stylem".

Patrycja Soliman: Romans ze starszym aktorem zaważył na jej karierze?

Patrycja Soliman, która w serialu wcielała się w córkę Dusi, w przeciwieństwie do swoich koleżanek z planu, niemal całkowicie zniknęła z show-biznesu. nazywano kiedyś nadzieją polskiego kina i telewizji. Zanim ukończyła stołeczną Akademię Teatralną, pojawiła się już w takich popularnych serialach jak "Glina" czy "Pensjonat pod Różą". Nie potrafiła jednak wykorzystać swej szansy. Na swoim koncie ma role w "Bożej podszewce", Strażakach", "Na dobre i na złe", "Blondynce", "W rytmie serca" oraz "Koronie królów".

Aktorka jeszcze na studiach poznała o 30 lat starszego Adama Ferencego. Patrycja Soliman zaszła z nim w ciążę, jednak aktor nie zdecydował się porzucić dla niej rodziny (z małżeństwa z Małgorzatą Dziewulską miał już wtedy syna i córkę). W środowisku aktorskim aż huczało od plotek... na temat ich związku. Dziś Patrycja Soliman jest aktorką warszawskiego Teatru Narodowego, gra w serialach i spełnia się jako mama. Nie chce rozmawiać o przeszłości, ale nie kryje, że gdyby przed laty inaczej pokierowała swym życiem i karierą, być może miałaby już na swoim koncie rolę życia.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Walach | Agata Kulesza | Patrycja Soliman

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama