Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10387
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Magdalena Zawadzka: O jej życiu miłosnym krążyły legendy!

Magdalena Zawadzka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd w historii polskiego kina. Jej dorobek artystyczny sprawił, że przez wiele lat wzbudzała zainteresowanie mediów. Sporym zainteresowaniem cieszył się także jej głośny związek z Gustawem Holoubkiem, który wywołał skandal. Choć Zawadzka trudni się aktorstwem od ponad 55 lat, dziś ma trudności ze znalezieniem pracy.

Od debiutu Magdaleny Zawadzkiej minęło 55 lat

Magdalena Zawadzka na stałe zapisała się na kartach historii polskiego kina. 77-letnia aktorka ma na swoim koncie wiele kreacji, które zachwyciły nie tylko fanów, ale też krytyków filmowych. Jej imponujący dorobek artystyczny pozwolił Magdalenie Zawadzkiej na zdobycie wielu prestiżowych nagród, wśród których znalazły się Złoty Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" oraz tytuł "Mistrza Mowy Polskiej".

Zawadzka od najmłodszych lat marzyła o karierze. Choć jej debiut teatralny miał miejsce 55 lat temu - w roku, w którym ukończyła studia w warszawskiej PWST - fascynacja sztuką pojawiła się w jej życiu, gdy była jeszcze nastolatką.

Reklama

Jej filmowym debiutem była rola córki przewodniczącego MRN w produkcji z 1962 roku pt. "Spotkanie w bajce". Później pojawiła się w "Rozwodów nie będzie" i w "Późnym popołudniu". Po raz pierwszy w roli serialowej wystąpiła w 1965 roku, grając Simonę Grabczyk w "Wojnie domowej".

Kariera aktorska Magaleny Zawadzkiej szybko nabrała tempa. Aktorka wystąpiła w wielu znanych produkcjach telewizyjnych i filmowych. Pojawiała się także na teatralnych deskach. Była związana z Teatrem Dramatycznym, Polskim oraz Ateneum.

Dzięki swojemu zawodowi mogła być kim chciała. Grała słodkie idiotki, buntowniczki, rozkoszne panienki, panienki z temperamentem, liryczne dziewczyny, dziewczyny upiorne, tańczyła, śpiewała, jeździła konno, fechtowała, ale zagrała też pełen wachlarz światowej klasyki, w tym kilkanaście kreacji stworzonych przez Szekspira. Jej Baśka z "Pana Wołodyjowskiego" była zaś kobietą na owe czasy z zupełnie innej epoki. To ona pierwsza wyznała miłość mężczyźnie, Michałowi Wołodyjowskiemu. Trudno sobie wyobrazić, że rolę zadziornej Basi - ukochanej pułkownika Wołodyjowskiego w "Przygodach pana Michała" mogła zagrać inna aktorka. Za tę postać Magdalenę Zawadzką pokochała cała Polska. Aktorka znana jest także z występów w takich serialach jak "Na dobre i na złe", "M jak miłość" i "39 i pół".

Zobacz też: "M jak miłość": Odcinek 1620. Franka i Paweł odwołają swój ślub! To koniec ich miłości?

Wielka miłość Magdaleny Zawadzkiej

Magdalena Zawadzka uchodziła za osobę, która łatwo daje się ponieść zauroczeniu. Łatwo się zakochiwała, ale też z łatwością przychodziło jej zapominanie o miłości. Nic więc dziwnego, że kiedy przyjaciele Gustawa Holoubka dowiedzieli się, że ten zamierza poślubić 21 lat młodszą aktorkę, kpili, że bardzo szybko znów będzie rozwodnikiem. Wybuchł obyczajowy skandal!

Informacje o tym, że młoda aktorka zamierza poślubić starszego o ponad dwie dekady rozwodnika szybko dotarły do jej rodziców. Nie byli oni z tego powodu zadowoleni i początkowo chcieli nawet zabronić jej wiązania się z Holoubkiem.

Tylko Gustaw Holoubek nie miał żadnych wątpliwości, bo on - jak wiele lat później napisała o nim Zuzanna Łapicka - po prostu żenił się z kobietami, które kochał. Aktor był pewny, że Magdalena Zawadzka będzie jego ostatnią wielką miłością i że spędzi u jej boku resztę życia. Nie pomylił się. Aktorska para szła razem przez życie przez ponad 30 lat. Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek uchodzili za bardzo szczęśliwe małżeństwo.

Magdalena Zawadzka do dziś nie pogodziła się ze śmiercią ukochanego mężczyzny (Gustaw Holoubek odszedł w nocy z 5 na 6 marca 2008 roku w wieku 85 lat). Aktorka ciągle czuje obecność męża...

Zobacz też: Monika Miller jest chora! Wyznała prawdę

Magdalena Zawadzka miała romans?

Magdalena Zawadzka była związana z Gustawem Holoubkiem przez ponad trzy dekady. Aktorka stwierdziła dawniej, że zdrada jest w stanie umocnić więź pomiędzy małżonkami. Choć twierdzi, że sama nie miała okazji się o tym przekonać, był czas, w którym media zaczęły donosić o jej bliskiej relacji z Markiem Kondratem.

Drogi Zawadzkiej i Kondrata skrzyżowały się na początku lat 70., w czasach, gdy Marek Kondrat zdobył pracę w Teatrze Dramatycznym, który prowadził Gustaw Holoubek. 

Magazyn "Na Żywo" donosił, że Zawadzka i Kondrat utrzymywali bliższą relację przez kilka lat. Nikt nie zdziwiłby się gdyby Holoubek pozbył się "rywala" ze swojego teatru. On nie zdecydował się na taki krok. Wręcz przeciwnie - z czasem stał się dla aktora mentorem. Cenił młodszego kolegę i zawsze okazywał mu dużo sympatii. Legendarny aktor doskonale znał swoją żonę i ufał jej niemal bezgranicznie. Cierpliwie czekał aż jej zauroczenie minie. 

Magdalena Zawadzka nie może znaleźć pracy?

Magdalena Zawadzka po raz ostatni na szklanym ekranie pojawiła się w roku 2019, występując w spektaklu telewizyjnym pt. "Hamlet". Rok wcześniej zagrała w "Ojcu Mateuszu". To były jej ostatnie role. Okres pandemii znacznie utrudnił jej znalezienie pracy. 

Pomimo tego, że przez ostatnie lata nie pojawiła się na ekranach, Magdalena Zawadzka nie może narzekać na brak obowiązków, ponieważ zajmuje się pisarstwem. W ciągu ostatnich lat na rynku pojawiły się trzy książki ze wspomnieniami znanej aktorki, które cieszą się sporą popularnością.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Zawadzka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy