Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 7256
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"M.A.S.H.": Serial ma już 50 lat. Rocznicę premiery uczciły gwiazdy

Aktorzy, którzy wcieli się w role niesfornych chirurgów: Benjamina „Sokolego Oka” Pierce’a i „B.J. Hunnicutta, mają dziś odpowiednio 86 i 83 lata. Mimo podeszłego wieku, obaj promienieją energią na wspólnym zdjęciu, wykonanym z okazji jubileuszu kultowego serialu komediowego.

"M.A.S.H.": Kultowy serial

Serial "M.A.S.H." (tytuł to skrót od Mobile Army Surgical Hospital - przyp. red.) był spin-offem filmu Roberta Altmana z 1970 roku o tym samym tytule. Jego premierowy odcinek wyemitowano w telewizji CBS 17 września 1972 roku. Produkcję opowiadającą o perypetiach załogi szpitala polowego podczas wojny koreańskiej nadawano przez 11 kolejnych lat. Ostatni odcinek, pokazany w CBS 28 lutego 1983 r. i zatytułowany: "Goodbye, Farewell and Amen", obejrzało w USA ponad 106 milionów widzów.

"M.A.S.H.": 50 lat od premiery

Teraz, 17 września 2022 roku Alan Alda udostępnił na Twitterze zdjęcie, na którym on i Mike Farrell wznoszą toast kieliszkami, wypełnionymi czerwonym winem (choć w serialu ich bohaterowie regularnie raczyli się bimbrem). Podpis głosi, że to: "Na cześć programu, który zmienił nasze życie - i naszych znakomitych kumpli, którzy stworzyli to, czym był".

Reklama

W rocznicowym wspomnieniu Alda zaznaczył, że dla aktorów ten serial był przede wszystkim "wspaniałym prezentem". Mike Farrell, w przeciwieństwie do Aldy, nie grał w "M.A.S.H." od początku. Dołączył do obsady w czwartym sezonie, zastępując wcześniejszego kumpla Sokolego Oka - "Trappera" Johna McIntyre'a, w którego wcielał się Wayne Rogers.

"M.A.S.H.": Jubieusz serialu

Przed jubileuszem Alan Alda udzieli dziennikowi "New York Times" wywiadu, w którym wyraził opinię na temat sukcesu serialu.

Pisał też do nich scenariusze. Zebrał za to 25 nominacji do nagrody Emmy, zdobył sześć statuetek. Serial "M.A.S.H." można obecnie obejrzeć m.in. na platformie Disney+.

Zobacz też:

Jarosław Boberek o zmarłej Gabrieli Kownackiej. "Niezwykła osobowość"

"Rojst 3": Polska produkcja powraca na Netfliksa. To już oficjalne!

Jennifer Coolidge: 61-letnia aktorka zachwyca nie tylko na ekranie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL