Reklama

Lee Aaker: Dziecięcy gwiazdor serialu odszedł samotny i zapomniany!

Życie młodocianych aktorów rzadko kiedy było usłane różami. Większość z nich przypłaciła sukces uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków. Inni, po wyciśnięciu przez producentów "wszystkiego, co mogli", zostali przez przemysł filmowy odrzuceni. Lee Aaker, który karierę rozpoczął w wieku 8 lat, za sławę zapłacił wysoką cenę i... zmarł w zapomnieniu.

Lee Aaker: Kariera

Lee Aaker jest jedną z dziecięcych gwiazd, które mimo ogromnej szansy, nie zaistniały w świecie filmu i telewizji. Syn właścicielki szkoły tańca w Los Angeles zaczął występować na teatralnej scenie w przedstawieniach, a w wieku 8 lat pojawiał się w produkcjach filmowych - "The Greatest Show on Earth" czy "High Noon", jednak jego nazwisko nie zostało wymienione w czołówce.

Zanim skończył 10 lat Lee Aaker wystąpił również w filmach "Hondo" wraz z Johnem Waynem czy "Atomowe miasto". Największą sławę przyniosła mu rola Rusty'ego - sieroty, którą wychowywali żołnierze amerykańskiej kawalerii  - w "Przygodach Rin Tin Tina". Grał w serialu przez 5 lat (1954-59) i wystąpił we wszystkich 164 odcinkach.

Reklama

Lee Aaker: Młodociana gwiazda przygód "Rin Tin Tina"

Zanim otrzymał tę przełomową rolę starał się o angaż w innej produkcji - pierwszej ekranizacji przygód Lassie, serialu "Jeff’s Collie". W wyścigu do głównej roli wyprzedził go jednak Tommy Rettig ("Rzeka bez powrotu", "Ostatni wóz").

Kiedy miał 21 lat, studio realizujące "Przygody Rin Tin Tina" wypłaciło Aakerowi gażę w wysokości 10 tys. dolarów. W latach 60. aktor podróżował po świecie i, jak to ujął w wywiadach, był "prawie jak dziecko kwiat".

Mimo występów w kilkudziesięciu produkcjach Lee Aaker w dorosłym życiu miał trudności ze znalezieniem pracy. Propozycje filmowe nie napływały, a on postanowił się przebranżowić - został producentem; później przez 20 lat był stolarzem.

Zobacz też: "Nocna msza" twórcy "Nawiedzonego domu na wzgórzu" już 24 września

Lee Aaker: Zmarł w zapomnieniu

Przez jakiś czas Lee Aaker pracował także jako instruktor narciarstwa - prowadził zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami i dla dzieci pochodzących z biednych rodzin.

Aaker przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. W 2021 roku aktor przeszedł rozległy udar. Zmarł zapomniany  1 kwietnia w swoim domu w Arizonie.

Jak mówi jego agent Paul Petersen, rzecznik byłych młodocianych gwiazd, Aaker był jedną z dziecięcych gwiazd Hollywood, która "miała zadowolić wszystkich, a kiedy już wycisną z niej wszystko, kończą z nią".

Zobacz więcej: "M jak miłość": Majka dostanie ostrzeżenie od Kingi!

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje