Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3937
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Irena Kownas: 37 lat czekała na prawdziwą miłość

W dzieciństwie doznała wielu tragedii. Jednak chociaż los jej nie rozpieszczał, to nigdy nie straciła pogody ducha i poczucia humoru. Koledzy i koleżanki z branży mówią o niej w samych superlatywach. Swoją wielką miłość poznała jako mała dziewczynka. Musiało minąć wiele lat, by mogli być razem. Jak dzisiaj żyje Irena Kownas?

Przyszła aktorka urodziła się 9 sierpnia 1937 roku w Wilnie. Ojciec, Stefan Kownas, był wybitnym botanikiem i wykładowcą akademickim. Matka Helena zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci. Irena Kownas po latach z uśmiechem wspominała wczesne dzieciństwo. Dorastała otoczona miłością i szacunkiem. 

Reklama

"Dlatego nigdy nie bałam się iść naprzód. Wiedziałam, że jeśli się potknę, to mam gdzie wrócić. Mama zawsze traktowała mnie jak partnera. Dzięki niej czułam się mądra i dojrzała. Wykazywała zrozumienie dla tego, czego oczekuję i czego pragnę. Ojciec też poświęcał mnie i mojemu bratu dużo czasu. Świat ustalonych reguł pozwalał czuć się nam bezpiecznie - mówiła w rozmowie z "Życiem na gorąco".

Wszystko zmieniło nadejście wojny. W 1942 roku jej ojciec został wysłany do sowieckiego łagru. W towarowym wagonie odłupał kawałek deski i wyrył gwoździem: "wiozą nas na daleką północ", wileński adres i wyrzucił na tory. Deskę znalazł kolejarz i przyniósł ją Helenie Kownas. Niedługo potem również ona trafiła do więzienia. Aresztowany został też 15-letni brat Ireny, Jerzy.. Malutka Irena mogła liczyć na pomoc babci. Jednak jako 5-letnie dziecko nie rozumiała, co się stało z jej bliskimi. W trudnych chwilach mogła liczyć na wsparcie sąsiada.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje