Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 3976
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Heather Locklear: Życie jak serial

Od ponad 30 lat jest ikoną telewizji. Jednak ostatnio to skandale a nie nowe role przynoszą jej rozgłos. plotki ucina krótko: - Może kiedyś o tym napiszę. jesteśmy pewni, że historia jej życia to świetny temat na książkę...


Reklama

Początek lat 80. 2 grudnia 1981 roku 19-letnia Heather Locklear pokonuje 450 rywalek i wygrywa rolę Sammy Jo w "Dynastii". - Nie myślałam poważnie o aktorstwie. Byłam głównie modelką. Bawiłam się! Nagle dostałam rolę w "Dynastii" i powiedziałam sobie: Możesz zrobić karierę! - wyznała w magazynie "TV Guide".

Aniołek Spellinga

Pierwotnie Sammy Jo miała zawitać do Denver jedynie na 12 odcinków. Zaś Aaron Spelling zaproponował aktorce główną rolę w innej produkcji - "T. J. Hooker". Przyjęła ją i wkrótce grała jednocześnie w dwóch serialach, bo widzowie pokochali Sammy Jo, która została w "Dynastii" do końca (1989 r.).

Tempa nabrało też życie prywatne młodej aktorki. Po randkach z Tomem Cruise’em (o ich relacji mówi, że to była przyjaźń), Markiem Harmonem i krótkich zaręczynach ze Scottem Baio, Heather pojechała w 1985 r. na koncert grupy Mötley Crüe i poznała perkusistę - Tommy’ego Lee. Z dnia na dzień zostali najgorętszą parą Hollywood. 

- Kiedy przyjechałam przedstawić go rodzicom, tata był w szoku. Teraz go uwielbia - opowiadała w "Newsday". Kilka miesięcy później (10 maja 1987 r.) Heather i Tommy Lee pobrali się. - Zgadzałam się na wszystko. Dopiero później przyszedł czas na refleksję - przyznała w rozmowie z Bio Channel.

Po zakończeniu "Dynastii" Heather postanowiła spróbować swoich sił na dużym ekranie. Zagrała w filmie "Powrót potwora z bagien" i... została uhonorowana Złotą Maliną. Jej kariera przystopowała. Równie źle zaczęło się dziać w jej małżeństwie. Prasa donosiła o imprezowym stylu życia jej męża i jego kolejnych zdradach. W lutym 1993 roku pojawiła się szansa na przełamanie złej passy.

Sukcesy i porażki

Znów uratował ją Spelling (zagrała w jego ośmiu serialach), który zaproponował jej sześcioodcinkowy występ w "Melrose Place", za który skasowała 240 tys. dolarów, czyli 40 tys. za odcinek (dwukrotnie więcej niż inni członkowie obsady). Kiedy w serialu pojawiła się Amanda Woodward, produkcja awansowała w rankingach oglądalności z miejsca 94. na 50. Locklear stała się główną gwiazdą "Melrose...". Reaktywowała karierę, ale jej małżeństwo zakończyło się rozwodem (1994 r.). - Nie jestem załamana. Jest mi smutno - skomentowała w "Entertainment Weekly". 

Pocieszeniem była wiadomość, że w maju po raz kolejny trafiła na listę "50 najpiękniejszych magazynu People". - Spoglądam w lustro i widzę dziewczynę, z którą dorastałam: chudą z małym biustem, krzywymi zębami i dziecinną twarzą - mówiła w "People".

Tymczasem w jej życiu od jakiegoś czasu gościł już nowy mężczyzna: gitarzysta Bon Jovi, Richie Sambora. 17 grudnia 1994 r., po 10 miesiącach randek, Heather ponownie stanęła na ślubnym kobiercu. - Nie planuje się miłości. Kiedy cię trafia, nie odwracasz się i nie odchodzisz, bo możesz więcej jej nie spotkać - powiedziała matka aktorki, Diane Locklear. W 1997 r. Heather zaszła w ciążę, ale nadal pracowała na planie "Melrose Place". 4 października na świat przyszła Ava Elizabeth. Locklear godziła rolę żony i matki z pracą aktorki. Gdy serial dobiegł końca (1999 r.), gwiazda dostała propozycję zagrania w sitcomie "Spin City" i z rodziną przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie mieszkała do końca produkcji (2002 r.).

Siedem chudych lat

3 lutego 2006 r. Heather zaskoczyła wszystkich, łącznie z mężem, składając pozew o rozwód. Powód? Odkryła bogatą w wyznania i zdjęcia korespondencję mailową Richiego i swojej bliskiej przyjaciółki, Denise Richards (oficjalnie związała się z Samborą w kwietniu). - Utrata przyjaciółki była kolejnym ciosem w tym trudnym czasie - wyznała. Rozpoczęła się sądowa walka, bo Sambora zażądał anulowania intercyzy i wspólnej opieki nad Avą. Heather pocieszała się u boku Davida Spade’a, którego poznała na planie serialu "Sposób użycia", podczas gościnnego występu. Spotykali się od marca do września. - Ten związek był daleki od poważnego. Dla Heather to zdecydowanie za wcześnie - wyznał jej przyjaciel. 

Ale w marcu 2007 r. poczuła się gotowa na nową miłość, którą znalazła w osobie Jacka Wagnera, kolegi z "Melrose...". W międzyczasie zaczęła borykać się z problemami. W marcu 2008 r. policja dostała anonimowy telefon, że Locklear bliska jest popełnienia samobójstwa. Sanitariusze wezwani na miejsce raportowali, że aktorka czuła się dobrze, ale 24 lipca 2008 r. Heather sama zgłosiła się do ośrodka odwykowego. - Zmaga się z depresją i lękami - brzmiał komunikat rzeczniczki aktorki. Locklear wróciła do domu po miesięcznej kuracji. Jednak 27 sierpnia ponownie została bohaterką skandalu, gdy policja zatrzymała ją za niebezpieczną jazdę, a badanie krwi wykazało obecność leków psychotropowych.

W styczniu 2009 r. aktorka przyznała się do nierozważnej jazdy, a prokurator wycofał oskarżenie. Sąd skazał Locklear na trzy lata w zawieszeniu, wysłał na kurs prawa jazdy i ukarał grzywną w wysokości 700 tys. dol. Rok później ponownie trafiła do aresztu za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca wypadku. Na aucie aktorki policja znalazła ślady zniszczonego znaku drogowego. Nie wiadomo jednak, kto prowadził samochód. Brak dowodów uniemożliwił wniesienie oskarżenia. Gwiazdę wspierał Wagner. Pod koniec sierpnia 2011 r. prasa doniosła o zaręczynach pary. - Był ze mną, kiedy przechodziłam koszmar. Zawsze mnie wspiera - mówiła Heather. Niestety, w listopadzie Wagner dowiedział się o istnieniu 23-letniej córki. Nowa sytuacja odcisnęła piętno na związku, który pod koniec miesiąca przeszedł już do historii.

Na początku roku, gdy Jack pojechał odebrać swoje rzeczy, wdał się w awanturę z Heather. - Obrażali swoje rodziny. Szarpał ją. Broniła się. Przyjechała policja - relacjonował portal Radar Online. Kilka dni później (12 stycznia) siostra Locklear wezwała pomoc, bo aktorka popiła alkoholem leki antydepresyjne. Następnego dnia gwiazda opuściła spokojnie szpital.

Dziś 53-letnia Heather wydaje się mieć za sobą zły czas. Towarzyszy jej nowy mężczyzna - Marc Mani, a ona sama zapewnia, że nie patrzy za siebie. 

MG

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Heather Locklear

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje