Reklama

Halina Rowicka kończy 70 lat! Nie tyko "Dom"

Halina Rowicka, czyli niezapomniana Ewa Talar z kultowego "Domu", urodziła się 15 września 1951 roku. Przez lata zagrała w kilkudziesięciu serialach, filmach oraz występowała na deskach Teatru Narodowego (lata 1973 - 1985). Po raz pierwszy w spektaklu teatralnym zagrała w 1973 r. (w tym samym roku odebrała też dyplom PWST w Warszawie) w adaptacji "Antygony" w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Dziś jest już na emeryturze, ale wciąż występuje w polskich serialach. I nieustannie zachwyca urodą! Zobaczcie sami!

Halina Rowicka: Kariera

Na dużym ekranie zadebiutowała dwa lata później w dramacie wojennym "W te dni przedwiosenne". Wcieliła się w postać podporucznik Emilii Horak. Następnie zaczęła się jej przygoda z produkcjami serialowymi - pojawiła się w "Życiu na gorąco", "Królowej Bonie", "Najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy".

W 1982 roku nastąpił przełom w jej karierze - po tym, jak Joanna Pacuła wyjechała z Polski i zrezygnowała z roli w serialu "Dom", to właśnie Halina Rowicka wcieliła się w Ewę Szymosiuk-Talar. Serial "Dom" nadal jest ewenementem na skalę światową. Cztery serie, na które składa się dwadzieścia pięć odcinków, powstawały przez ponad 20 lat. Miało na to wpływ wiele czynników - sytuacja polityczna i finansowa, wprowadzenie stanu wojennego, zmiany obsadowe. Kolejne sezony kręcono jednak dalej, gdyż produkcja, która po latach osiągnęła miano kultowej, była jednym z najbardziej lubianych przez widzów seriali.

Reklama

Po sukcesie "Domu" Halina Rowicka kontynuowała z sukcesem swoją karierę. Zagrała w takich produkcjach jak "Klan, "Samo życie", "Pensjonat pod Różą", "Na dobre i na złe"; pojawiła się w serialach "Przyjaciółki", "Prawo Agaty, "Wojenne dziewczyny", "Druga szansa", "Lekarze", "Pierwsza miłość", "Leśniczówka". Z kolei na dużym ekranie mogliśmy ją zobaczyć m.in. w filmach "Popiełuszko. Wolność jest w nas", "Szatan z siódmej klasy", "Ostatni rozdział".

Halina Rowicka: Całe życie u boku jednego mężczyzny

Halina Rowicka przez całe życie była związana z jednym mężczyzną. Aktorka i starszy od niej o 14 lat Krzysztof Kalczyński (po raz ostatni na małym ekranie oglądaliśmy go w 2017 roku jako Edwarda Tyczyńskiego w "Klanie" i - już po jego śmierci - w 2020 roku w epizodycznej rólce w jednym z odcinków "Królestwa kobiet") spędzili razem prawie pół wieku. Poznali się na obozie studenckim w Olsztynku - ona była wtedy studentką drugiego roku warszawskiej szkoły teatralnej, on przyjechał na obóz jako instruktor.

Pobrali się w 1973 roku. Uchodzili za wzorowe małżeństwo i cieszyli opinią wspaniałych rodziców - doczekali się trójki dzieci: córek Anny i Marii oraz syna Filipa. Rodzina zawsze była dla nich priorytetem. Kiedy w 2018 roku u Krzysztofa Kalczyńskiego zdiagnozowano nowotwór płuc, Halina Rowicka była przekonana, że dzięki odpowiedniej terapii jej ukochany pokona chorobę.

Halina Rowicka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Skontaktowała się z mieszkającym w Stanach przyjacielem - naukowcem, którego zespół pracował nad lekiem na raka, przesłała mu dokumentację męża, ale okazało się, że aktor nie spełnia warunków, by poddano go terapii eksperymentalnej.

Aktorka przyznaje, że nie powiedziała mężowi całej prawdy o stanie jego zdrowia. Nie chciała odbierać mu nadziei, więc... kłamała, zapewniając, że wyzdrowieje.

Zobacz też: Jeff Bridges: Rak w remisji!

Halina Rowicka: Więź z dziećmi

Halina Rowicka jest bardzo blisko związana ze swoimi dziećmi. Jej córką jest dziennikarka Anna Kalczyńska. Obie panie swego czasu udzieliły wywiadu. W wywiadzie z "Vivą" opowiadały o swojej więzi.

Dziennikarka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych i często publikuje zdjęcia ze swoją rodziną. Pod koniec tegorocznych wakacji zamieściła fotografię znad Morza Bałtyckiego, której główną bohaterką była jej mama. Trzeba przyznać, że wygląda olśniewająco!

15 września 2021 roku Halina Rowicka obchodzi 70. urodziny.

Zobacz więcej:

Maciej Musiał w tarapatach! Co się stało?

Aktorka opowiedziała o traumie!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne